Acerola – właściwości, wskazania, przeciwwskazania, formy (proszek/tabletki)

Acerola to roślina bardzo charakterystyczna, kojarzona zwykle z wszelkiego rodzaju suplementami diety. Owoce tej rośliny przypominają wiśnie, stąd też bardzo często określana jest ona mianem „wiśni z Barbadosu”. W rejonach uprawy słynie ze swojego zastosowania w medycynie naturalnej, gdzie po dziś dzień z powodzeniem jest stosowana u dzieci w leczeniu anemii, dolegliwości ze strony wątroby i płuc, a nawet w trakcie ospy wietrznej. To pokazuje, jak drogocenną jest rośliną.

Acerola

Zaliczana jest do krzewów, które obradzają w małe owoce, do złudzenia przypominające wiśnie. Z owoców aceroli można korzystać przez cały rok, bo co ciekawe, roślina ta owocuje praktycznie bez przerwy.

Właściwości aceroli

Acerola ceniona jest za swoje właściwości prozdrowotne. Jej owoce są źródłem dużej zawartości witaminy C, przez co też acerola zaliczana jest do jednych z największych źródeł naturalnej witaminy C. Stąd tez ta roślina cieszy się tak dużą popularnością. Szacuje się, że w 100 gramach świeżej aceroli, możemy znaleźć od około 1 400 mg do nawet 2 500 mg kwasu askorbinowego. Ostateczna zawartość witaminy C w owocach zależy od regionu jej uprawy. Badania wykazały, że acerola uprawiana w zacienionych miejscach, charakteryzuje się mniejszą zawartością witaminy.

Acerola w tabletkach

Większości osób, acerola kojarzy się z suplementami diety, ponieważ jest to najłatwiej dostępne jej źródło. Do pokrycia tzw. dobowego zapotrzebowania na witaminę C, należy spożyć 4 gramy aceroli, co daje około 1-2 owoce. Poza dobroczynną witaminą C acerola jest także doskonałym źródłem prowitaminy A oraz witamin z grupy B (B1, B2 i B3). Znajdziemy w niej także wapń, fosfor, żelazo, magnez, a także kwas foliowy.

SprawdźNaturalne Suplementy Diety – Laventi.pl – Acerola

Różne formy aceroli

Ze względu na zawartość witaminy C, acerola jest bardzo popularna i chętnie kupowana. To sprawia, że znajdziemy ją nie tylko w formie aceroli w tabletkach, lecz również w postaci proszku, czy nawet w formie soku. Wszystkie produkty z aceroli uznawane są za doskonałe suplementy diety, które poprawiają odporność organizmu. Po acerolę powinni sięgać wszyscy, którzy chcą wzmocnić swój organizm. Bez obaw mogą stosować ją wszyscy, nawet osoby cierpiące na przewlekłe choroby, a także dzieci.

No Comments

Leave a Comment

one × 2 =