Cena ekspresu do kawy – od czego zależy?

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami i zatrudniamy pracowników, zdecydowanie warto jest zapewnić im dostęp do wysokiej jakości ekspresu do kawy. Tego typu urządzenia nie należą do najtańszych, jednak można skorzystać z możliwości wypożyczenia ich.

Rodzaje ekspresów do kawy

Ekspresy do kawy to produkty bardzo zróżnicowane. Do najprostszych i najtańszych zarazem należą ekspresy przelewowe. Działanie tych ekspresów polega po prostu na zalaniu zmielonej kawy wrzącą wodą.

Innym rozwiązaniem są ekspresy do kawy na kapsułki. Są one wygodne, gdyż pozwalają pominąć proces mielenia kawy. Umożliwiają nam one przygotowanie kilku rodzajów kaw, a także napojów kawowych.

Nieco bardziej skomplikowanym rozwiązaniem są ciśnieniowe ekspresy kolbowe. Są one zaliczane do ekspresów niskociśnieniowych. Przy ich użyciu można przygotować kawę z delikatną pianą (posiadają one funkcję spieniania mleka).

Do najdroższych, a zarazem najbardziej skomplikowanych urządzeń zaliczamy ciśnieniowe ekspresy automatyczne. Pozwalają one na przygotowanie wielu rodzajów kaw. Dzięki nim w ciągu kilku chwil będziemy cieszyć się intensywnym espresso lub delikatnym latte z perfekcyjnie spienionym mlekiem.

Co składa się na cenę ekspresu do kawy?

Cena ekspresu do kawy jest uzależniona od stopnia zaawansowania urządzenia, a także od jego marki (produkty renomowanych marek są droższe). Zdecydowanie najtańsze są ekspresy przelewowe. Natomiast za ekspresy ciśnieniowe automatyczne dobrej jakości często trzeba zapłacić krocie.

Dzierżawa ekspresów do kawy – co warto o niej wiedzieć?

Jeżeli chcielibyśmy zapewnić sobie i swoim pracownikom dostęp do najwyższej klasy ekspresu do kawy, jednak nie stać nas, żeby kupić go za gotówkę – być może warto jest rozważyć dzierżawę tego urządzenia. W Polsce istnieją firmy dysponujące ogromną ilością bardzo zróżnicowanych ekspresów do kawy. Oferują one możliwość ich wypożyczenia. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż za wypożyczenie ekspresu płacimy co miesiąc niewielką (w stosunku do wartości rynkowej urządzenia) sumę. Więcej na temat rozwiązania jakim jest dzierżawa ekspresów do kawy można przeczytać na stronie https://najlepsza-kawa.pl/

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − jedenaście =