Czym się różnią bus, autokar i autobus?

Wiele osób używa nazw bus, autokar i autobus zamiennie, jednak nie wie do końca, że popełnia bardzo duży błąd. To jakby nazywać każde auto kabrioletem. Zdajemy sobie też sprawę, że nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, by zorientować się, gdzie leży błąd, dlatego dzisiaj wytłumaczymy, jak zauważyć te subtelne różnice i od teraz odpowiednio używać wszystkich nazw. Zapraszamy do naszego krótkiego artykułu i porównania.

Nie możemy winić ludzi, że nazwy bus, autokar czy autobus używają zamiennie. Wiedza dotycząca różnic między tymi trzeba pojazdami nie jest dostępna w szkole, nie uczą tego na studiach (chyba, że tych związanych z transportem), dlatego na spokojnie chcemy wyjaśnić wszelkie różnice oraz cechy charakterystyczne każdego z tych pojazdów. Zacznijmy jednak od tych większych.

Autobus – najczęstszy sposób na poruszanie się

Jakby popatrzeć na duży pojazd, który ma pomieścić wielu pasażerów, bez mrugnięcia okiem powiemy, że jest to autobus. Jest w tym dużo prawdy. Taki pojazd najczęściej spełnia funkcję publicznego środka lokomocji – autobus miejski, który ma swoje wyznaczone trasy. Jednak nie to jest charakterystyczne, a wnętrze. Co prawda, nie brakuje tutaj miejsc siedzących, ale są również stojące – czego już nie doświadczymy w dwóch kolejnych pojazdach. Nie ma luku bagażowego – stąd większa powierzchnia do wsiadania, a też możliwość poruszania się tymi niskopodłogowymi. Idziemy dalej? To już!

Autokar – siostrzana wersja autobusu

Autokar w gruncie rzeczy z zewnątrz niewiele różni się od autobusu, ma jednak wiele zmian w układzie, których nie doświadczymy w tym drugim. Mamy same miejsca siedzące, które mają zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo przy podróżowaniu, ale to nie wszystko! Znajdziemy miejsca na bagaż – wewnątrz kabiny, jak i w luku bagażowym między układem napędowym, w dodatku można tam pomieścić bardzo dużo walizek! Autokary zwykle są przeznaczone dla więcej jak 50 osób. To powoli przechodzimy do tego najmniejszego..

Bus – najmniejszy z pojazdów do transportu osób

Bus – najmniejszy, najzgrabniejszy i często najszybszy. Może pomieścić około 10-15 osób w miejscach siedzących. Tutaj, podobnie jak w autokarze, nie doświadczymy miejsc stojących. Luk bagażowy zwykle mieści się na tyłach pojazdu, a także jest możliwość zabrania ze sobą mini toreb do środka, które można włożyć pod nogi. Z tych wszystkich wymienionych pojazdów, uważa się, że podróż busem jest najprzyjemniejsza i dlatego coraz więcej osób wybiera właśnie taki typ transportu.

Brak możliwości komentowania.