Designerskie meble w Twoim mieszkaniu

Design występuje w wielu aspektach naszego życia – możemy mieć designerskie gadżety, odzież, akcesoria. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na designerskich meblach, ponieważ to one naszym zdaniem zasługują na największe uznanie. Co kryje się za tym pojęciem i gdzie design znajdzie swoje miejsce we współczesnym wnętrzarstwie? Poniżej znajdziecie odpowiedź na zadawane pytania! Zapraszamy!

Designer.skie meble salonowe

Wyobraź sobie sytuację, w której wchodzisz do pustego mieszkania i musisz zaaranżować salon, który będzie w stu procentach odpowiadał nie tylko Twoim gustom, ale również charakterowi. Producenci dają nam pod tym względem naprawdę nieograniczone możliwości. Dziś każdy znajdzie wśród mebli rozwiązania idealne dla swoich potrzeb. Kto bowiem powiedział, że stylów wnętrzarskich nie można ze sobą łączyć? Ciekawe fotele, sofy, krzesła czy całe zestawy wypoczynkowe mogą być doskonale skomponowaną hybrydą nowoczesności z wszechobecnym klasycyzmem? Czy to nie brzmi dobrze?

Dlaczego nie zawsze chcemy decydować się na meble stricte nowoczesne?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista! Moda po prostu przemija. To, co trendem jest dziś za rok odejdzie w niepamięć. Klasyka jest ponadczasowa. Obecnie eksperci zauważają, że coraz chętniej inwestujemy w rzeczy droższe, ale lepsze jakościowo. Nie każdy może pozwolić sobie na regularne remonty i wymianę dotychczasowego wyposażenia. Z drugiej jednak strony klasyka wciąż wydaje nam się nudna. Drewniane krzesła, skórzane kanapy w jednolitym kolorze, meblościanki – dom z tak oczywistymi rozwiązaniami traci charakter a przecież tego właśnie chcemy uniknąć.

(ZOBACZ: Nowości w sklepach z wyposażeniem wnętrz )

Nie ma jednoznacznej recepty na to jak aranżować współczesne mieszkania. Wystarczy zajrzeć do asortymentu projektantów a szybko przekonamy się, że tak naprawdę recepta na udane wnętrze tkwi tylko w naszej kreatywności. Niemniej jednak, aby pomóc Wam znaleźć punkt zaczepienia postanowiliśmy zgromadzić kilka cennych wskazówek, które możecie wykorzystać podczas zbliżającego się remontu.

Sofa – stanowi centralny punkt aranżacyjny każdego pokoju dziennego. Do dyspozycji klientów producenci oddają dziś modele proste, minimalistyczne z jednolitym wzorem a także świetnej jakości meble tapicerowane, które wyraźnie podkreślają panujący styl – na przykład modny w ostatnim czasie skandynawski.

Meblościanki – masywne i zajmujące całą objętość ściany znacząco przytłaczają wnętrza i odbierają im przestrzenności. Skromne meblościanki z dużą ilością podświetleń i przeszkleń będą spełniać swoją funkcję równie dobrze a przy tym nie będą przytłaczające.

A jak Ty interpretujesz design w swoim domu?