Dlaczego warto wybierać implanty zamiast protez zębowych?

Zdarza się, że z powodu przebytych chorób, czy próchnicy całkowicie utraci się zęby. Wtedy konieczne jest założenie protezy, które bywają niewygodne. Dużą trudność sprawia także spożywanie posiłków ze względu na silny ból. Alternatywą dla całkowitej protezy zębowej są implanty, a następnie założenie na nie koron.

Chirurgia stomatologiczna – usuwanie zębów pod narkozą

Jeśli chodzi o usuwanie zębów pod narkozą jest to całkowicie bezpieczna metoda, po której pacjent nie pamięta zabiegu. Można również usuwać zęby w znieczuleniu miejscowym. Uzupełnienie braków może nastąpić po ok. 8 tygodniach kiedy zębodół całkowicie się zagoi.

Chirurgia stomatologiczna – dlaczego implant, a nie proteza?

Pacjenci, którzy mają założone korony na implantach nie mają poczucia ciała obcego w ustach. W odczuciu nie ma różnicy w stosunku do naturalnych zębów. Ponadto komfort gryzienia jest zadowalający i nie odczuwa się bólu. Sztuczne korony na implantach nie nachodzą na podniebienie. W przypadku protez zębowych całkowicie zanikają kości zębowe. Implanty nie powodują ich niszczenia, a wręcz przeciwnie – powodują ich wzmocnienie. Co najważniejsze – trwałość implantów jest co najmniej trzy razy większa w stosunku do protez zębowych.

Implanty – jak przebiega zabieg?

Wszczepienie implantów, czyli sztucznych korzeni trwa do dwóch godzin, w zależności od ilość wszczepów. Proces gojenia jest długi, ponieważ trwa od 2 do 6 miesięcy. Implant przez ten czas zrasta się z kością. Kiedy miejsce wszczepienia implantu się zagoi, stomatolog przystępuje do zakładania korony zębowej.

Zaletą implantów jest możliwość zachowania zdrowych, sąsiadujących zębów jak najdłużej. Implanty nie przyczyniają się również do rozwoju próchnicy, a wręcz go ograniczają. Pewną wadą jest, że w wyniku obniżania się dziąsła implanty mogą stać się widoczne, szczególnie w przypadku tych wykonanych z tytanu. Ich zaletą jest jednak obojętność dla organizmu, a także trwałość. Z kolei największą zaletą cyrkonowych implantów jest ich wygląd, który przypomina kości. Dla wielu zainteresowanych dużą wadą może okazać się wysoka cena. Bezsprzeczne jest jednak, że liczne wizyty u stomatologa mogą naruszyć nasz domowy budżet w bardziej odczuwalnym stopniu. Z tej przyczyny warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie, ponieważ inwestycja ta w dłuższej perspektywie czasu może okazać się bardziej opłacalna.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − sześć =