Drewniane drzwi wciąż są najpopularniejsze .

Opis techniczny drzwi czasami wydaje nam się bardzo skomplikowany i kiedy udajemy się do sklepu, to nie bardzo wiemy czego on dotyczy. Niby każdy z nas posiada w domu kilka par drzwi, ale tak naprawdę nie wiemy jaki jest ich rodzaj, zasada konstrukcyjne, parametry techniczne. Pozornie tylko ta wiedza nie jest nam potrzebna, gdyż zawsze możemy skorzystać z pomocy fachowców. Ale kiedy przyjdzie nam samodzielnie udać się do sklepu i wybrać odpowiednie dla siebie drzwi Kraków, to warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na ich temat.

Taka wiedza pozwoli nam uniknąć pomyłek i nieporozumień, które często kończą się koniecznością oddania drzwi do sklepu, ich wymiany, czy nawet zniszczenia podczas montażu niepasujących odrzwi do ościeżnicy. Aby tego uniknąć warto poznać garść podstawowych informacji.

Po pierwsze, czemu mówi się para drzwi? Otóż drzwi niegdyś miały dwa skrzydła, prawe i lewe, które otwierały się niczym wrota w dwie strony. W dzisiejszych czasach stosuje się mniejsze i praktyczniejsze rozwiązania i drzwi posiadają albo lewe albo prawe skrzydło. Oznaczenie odpowiada kierunkowi otwierania drzwi. Bardzo ważne jest, by w sklepie kupić odpowiedni rodzaj drzwi, który będzie pasował konkretnie do naszego pokoju, czy mieszkania, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku komunalnym i każda przestrzeń liczona jest na wagę złota.

Pod względem konstrukcyjnym można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów drzwi. Gładki płytowe składają się z ramy wypełnionej płytą z naturalnego drewna, pilśniową, albo sklejką, a ich zastosowanie to głównie wnętrze naszych domów. Drzwi szklone prócz ramy szkieletowej i płyt gładkich posiadają również pewną przestrzeń wypełnioną szkłem. Niegdyś były one popularne, dziś odchodzi się od ich używania. Drzwi klepkowe stosowane są często na zewnątrz, jako wejściowe, podobnie drzwi deskowe. To podstawowe rodzaje, oczywiście różny może być materiał wykonania, budowa ościeżnicy, czy rodzaje innych elementów technicznych. Jednak ta podstawowa wiedza pozwoli nam uniknąć nieporozumień podczas zakupu drzwi.

Więcej na ten temat można poczytać tutaj: http://naszeokna.com/drzwi-wewnetrzne-krakow/