Hel – co warto tam zobaczyć?

Hel kojarzony jest przede wszystkim z urlopem, podczas którego można skorzystać z plaż oraz morza. Okazuje się jednak, że to nie tylko miejscowość, w której można się zrelaksować, ale także doskonałe miejsce do zwiedzania. Co warto tam zobaczyć? Jakimi zabytkami może pochwalić się Hel?

Najstarszym budynkiem w Helu jest były kościół ewangelicki św. Piotra i Pawła z XV w. Teraz znajduje się w nim Muzeum Rybołówstwa, którego budynek powstał w XIV wieku. Odbudowano go w 1920 roku. Żeby zwiedzić to Muzeum oraz inne miejsca warte obejrzenia, najlepiej jest zatrzymać się w hotelu, który znajduje się w dogodnej lokalizacji – na przykład Hotel Cassubia.

Warta zobaczenia jest również morska latarnia z 1942 roku. Znajduje się na końcu Mierzei Helskiej. Ten obiekt architektoniczny ma ciekawą historię. Został wysadzony w powietrze w 1939 roku, odbudowany w 1942, a remont przeprowadzono w 2001 roku.

Chcąc połączyć wycieczkę z edukacją, warto udać się do Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. To miejsce, które utworzono w 2006 roku. Składa się z kilku obiektów dawnej niemieckiej artylerii nadbrzeżnej. Obiekty te zostały wyremontowane i obecnie odbywają się w nich wystawy. W Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu znajdują się ciekawe eksponaty, które związane są z Polską Marynarką Wojenną. Jedną ze stałych wystaw jest ta poświęcona kpt. Karolowi Olgierdowi Borchardtowi.

Ciekawym i dość nowym muzeum jest Dom Morświna. To miejsce zadedykowane bałtyckim morświnom, które powstało w 2015 roku. Można w nim obejrzeć animacje oraz filmy, które przedstawiają problemy tych zwierząt. Muzeum ma także gabloty z informacjami dotyczącymi wykorzystywania morświnów.

Jak widać, Hel nie jest jedynie miejscowością, do której warto udać się na wypoczynek w wakacje. To również miejsce oferujące dużą liczbę atrakcji, które przede wszystkim uczą historii, przykładowo zwierząt ważnych dla regionu. Warto w czasie wakacji przeznaczyć choć jeden dzień na zapoznanie się z Muzeum Obrony Wybrzeża, zobaczenie latarni morskiej czy Muzeum Rybołówstwa.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dziesięć =