Jak powinna wyglądać jesienna pielęgnacja twarzy?

Jesień to bardzo ważna pora roku w pielęgnacji twarzy. Trzeba zadbać o zniwelowanie skutków lata i przygotować ją do zimy. Dzięki odpowiedniej regeneracji skóry łatwiej będzie znieść sezon grzewczy i niesprzyjającą pogodę. Jak powinna wyglądać jesienna pielęgnacja twarzy?

Co szkodzi?

Zanim rozpocznie się świadomą pielęgnację skóry twarzy, trzeba poznać czynniki, które osłabiają jej kondycję. Powstawanie zmarszczek, utrata jędrności i występowanie różnego rodzaju podrażnień to efekt rozpadu włókien kolagenowych, do czego dochodzi w skutek niskich temperatur, słońca i wiatru. Przez nie jesienią skóra staje się przesuszone, zaczyna się łuszczyć i pojawiają się na niej zaczerwienienia. Ogromne znaczenie na to, jak jesień i zbliżająca się zima wpłyną na kondycję cery, ma jej regeneracja, o którą koniecznie trzeba zadbać po lecie. To przede wszystkim jej wygładzenie i wyrównanie kolorytu, co wizualnie odmładza kobietę. Tak przygotowana skóra może przyjąć każde dobrodziejstwo, jakie przekażą jej kosmetyki profesjonalne.

Jesienna odnowa

Jednym z zabiegów, które przygotują skórę do podania jej substancji aktywnych, jakie zawierają w sobie kosmetyki profesjonalne, jest złuszczanie. Służą do tego wszelkiego rodzaju peelingi. W zależności od indywidualnych preferencji, można sięgnąć po kosmetyk przygotowany jako scrub lub peeling enzymatyczny. Pielęgnacja twarzy odpowiednio przygotowanej daje gwarancję, że każda, potrzebna jej substancja aktywna dotrze w głębsze warstwy naskórka i zastosowany krem lub maska zadziałają skuteczniej.

Przebarwienia

Usunięcie powakacyjnych przebarwień dobrze jest oddać w profesjonalne ręce. Gabinety kosmetyczne mają w swoich ofertach zabiegi, które pomogą pozbyć się uszkodzonych słońcem komórek. Jeśli problemy nie są duże, można spróbować działań domowych, sięgając po profesjonalne kosmetyki działające nieco mniej intensywne od tych, jakimi dysponują gabinety kosmetyczne.

Nawilżenie

Żadna pielęgnacja twarzy nie przyniesie spodziewanych efektów, jeśli zapomni się o odpowiednim jej nawilżeniu. Jego odpowiedni poziom spowolni proces starzenia się skóry. Lato sprzyjało jej przesuszeniu przy nadmiernej ekspozycji na słońce. Dobrze jest więc zadbać jesienią o przywrócenie skórze odpowiedniego nawilżenia.

No Comments

Leave a Comment

one × 3 =