Kiedy stosować serum do włosów?

Nasze włosy, choć należą do tkanki martwej i nie bolą nas, gdy je np. obcinamy, to jednak narażone są na wiele czynników zewnętrznych, które mogą pogarszać ich wygląd. Co więcej, bardzo często nieodpowiednia pielęgnacja połączona z kosmetykami, które nie są dostosowane do zdrowia włosów sprawia, że ostatecznym rozwiązaniem naszych problemów z wyglądem fryzury będzie… jej skrócenie.

Tymczasem istnieje wiele kosmetyków, zarówno drogeryjnych, jak i aptecznych czy całkowicie naturalnych, które pomagają nam zadbać o zdrowie naszych włosów. Na pewno należy do nich również serum do włosów, które w wielu przypadkach jest ostatnim ratunkiem dla zniszczonych ciągłymi zabiegami czy nieodpowiednią pielęgnacją włosów. Sprawdźmy jednak, jak ono działa.

Czym jest serum?

Wiele osób nie widzi specjalnej różnicy w stosowaniu serum do włosów, maski czy innej odżywki. Tymczasem to właśnie uświadomienie sobie tych różnic sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni kosmetyk dla naszych włosów – taki, który będzie je odżywiał oraz chronił. Bo takie właśnie są zasady działania serum – jest to substancja, która w niewielkiej ilości posiada skondensowane składniki nie tylko odżywiające włosy, ale również chroniące je przed zgubnym działaniem urządzeń pielęgnacyjnych czy wpływem otoczenia. Nie zawsze stosowanie takiego serum jest niezbędne, bo jest to kosmetyk, który można uznać za bardziej wyspecjalizowany aniżeli np. odżywka czy maseczka – nie przy każdych włosach również sprawdzi się ze względów estetycznych. Sprawdźmy, jak stosować serum do włosów oraz jakie jest jego konkretne działanie.

( ZOBACZ TAKŻE: W czym pomaga odżywka do włosów suchych )

Kiedy stosować serum do włosów?

Przede wszystkim zastosowanie serum powinno być przemyślane, bo często jest to substancja, którą nakładamy zarówno na włosy mokre, jak i suche. W tym drugim przypadku służy ono raczej wykończeniu fryzury, dlatego istotne jest, aby nie używać go np. w przypadku włosów przetłuszczających się czy skłonnych do łupieżu – albo stosować jedynie na końcówki włosów. Zastosowane na suche włosy, serum do włosów nadaje się przede wszystkim dla osób mających problem z rozdwajającymi się końcówkami, zniszczonymi włosami czy często wykonujących zabiegi termiczne na włosach – np. prostowanie czy kręcenie lokówką. W takich przypadkach serum do włosów doskonale sprawdza się przy włosach osłabionych, a dodatkowo, dzięki witaminom i substancjom aktywnym dobrze, gdy jest stosowane na włosy mokre. W ten sposób doda witamin i będzie dodatkowo wzmacniać strukturę włosów, nadając im grubości.

Warto przetestować kilka produktów na sobie aby w końcu trafić na ten który najbardziej wspomaga nasze włosy. Na pierwszy ogień może pójść ziołowo-witaminowe serum do włosów które można znaleźć na Sklep.Farmona.pl