Kierunek Wrocław – co jest warte zobaczenia?

Wrocław pełen jest interesujących atrakcji turystycznych. Naprawdę trudno jest nudzić się w tym mieście. Dlatego coraz więcej osób wpisuje go na swoją listę „must see”.

Wycieczka do Wrocławia jest świetnym pomysłem zarówno na weekend, jak i więcej dni. Wszystkich miejsc wartych obejrzenia nie sposób odwiedzić, dlatego dobrze jest skupić się na tych najciekawszych.

5 najciekawszych miejsc we Wrocławiu

Ostrów Tumski – Najstarsza część miasta, która obfituje w historyczne zabytki. Wrażenie robią o każdej porze dnia, lecz najbardziej klimatyczne są wieczorem, kiedy profesjonalne iluminacje wydają się wydobywać ich ukryte za dnia wymiary.

Rynek we Wrocławiu jest jednym z największych w Europie, a otoczony zabytkowymi kamienicami, stanowi perełkę dla miłośników starej architektury. Na rynku znaleźć można wiele krasnali.

Wrocławskie skrzaty dawno już zawładnęły lokacją do tego stopnia, że bywa ona nazywana Miastem Krasnali. Są pozostałością ruchu antykomunistycznego z lat 80. XX w. W całym mieście jest ich prawie 400, a prawie wszystkie wycieczki krajowe posiadają wiele nich na liście atrakcji.

Mostek Czarownic – Jeden z wielu mostów, z których słynie Wrocław. Interesujące jest to, że spina nie brzegi rzeki, lecz… dwie wieże katedry św. Magdaleny. Owiany jest wieloma legendami, a widoki, które się z niego roztaczają, na długo zapadają w pamięć.

Panorama Racławicka – Punkt obowiązkowy praktycznie każdej wycieczki do Wrocławia i spora lekcja historii. Obraz o wysokości 15 i długości aż 114 metrów wiernie oddaje słynną bitwę. Swoją szczegółowością zachwyca nawet osoby, które nie pasjonują się malarstwem.

Podsumowanie

Wynajem autokaru w celu zrealizowania wycieczki do Wrocławia to świetny pomysł na interesujące spędzenie weekendu. Dłuższe wyprawy będą okazją do odwiedzenia wielu innych ciekawych miejsc, których nie brakuje w tym historycznym polskim mieście. Nadmienić trzeba, że profesjonalnie organizowane wycieczki krajowe nie rzadko są godną polecenia alternatywą dla zagranicznych wojaży. Wrocław, jako ich cel, zainteresuje wszystkich miłośników zabytków i klimatycznych lokalizacji.

Polecamy:

No Comments

Leave a Comment

1 + eight =