Kobieta

Krem wybielający – co to jest i jak go stosować?

Gdy słyszysz o rozjaśnianiu skóry za pomocą kremów wybielających skórę, możesz pomyśleć, że jest to bardzo skomplikowany proces. Jest to jednak bardzo proste – wymaga to wykonania kilku podstawowych kroków, aby uzyskać oczekiwany rezultat.

Krok pierwszy

Musisz umyć skórę ciepłą wodą, aby usunąć brud, a także otworzyć pory skóry. Otwarcie porów skóry ułatwi łatwą i szybką penetrację olejów i substancji odżywczych w głąb skóry.

Krok drugi

Po oczyszczeniu skóry, musisz złuszczać obszar, na który zamierzasz nanieść krem wybielający piegi oraz przebarwienia. Złuszczanie skóry pomaga usunąć martwe i stare komórki pozostawiając tylko te żywe.

Proces złuszczania może być ułatwiony poprzez delikatne wcieranie kremu złuszczającego w skórę okrężnymi ruchami lub możesz również kupić balsam do peelingu chemicznego z kwasem glikolowym, aby dokładnie usunąć martwy naskórek.

Pamiętaj, aby zachować ostrożność i nie zaszkodzić wrażliwym obszarom, takim jak oczy. Możesz użyć specjalnych kremów do twarzy na delikatnych obszarów, które są łagodniejsze.

Krem wybielający z serii Nivelazione

Krem wybielający z serii Nivelazione

Krok trzeci

Po zakończeniu złuszczania skóry spłucz ją ciepłą wodą, a następnie osusz miękkim ręcznikiem. Staraj się nie ocierać skóry, aby nie uszkodzić żywych komórek. Zaleca się delikatne przykładanie ręcznika do skóry, ponieważ pozwala to skutecznie osuszyć skórę, nie uszkadzając żywych komórek.

Krok czwarty

Po wysuszeniu skóry można teraz nałożyć krem. Końcówką palców ułóż krem wybielający (przykładowo, z serii Nivelazione) na skórze, delikatnie go potrzyj ruchem okrężnym aż do nasycenia skóry.

Cierpliwość

Musisz pamiętać, że wybielanie piegów czy też przebarwień jest procesem stopniowym, więc nie powinieneś spodziewać się, że wyniki pojawią się z dnia na dzień, a jeśli znajdziesz produkt, który wybielił Twoją skórę w ciągu jednej nocy, najprawdopodobniej będzie miał negatywne, długoterminowe skutki uboczne.

Musisz regularnie nakładać krem wybielający, abyś mógł osiągnąć pożądane rezultaty. Prawdopodobnie zauważysz zauważalne zmiany na skórze już po kilku tygodniach stosowania kremu, ale całkowita transformacja może zostać osiągnięta dopiero po kilku miesiącach w zależności od rodzaju skóry.

No Comments

Leave a Comment

thirteen + 1 =