Kuchnia na wymiar czy gotowa? Wady i zalety

Jedną z poważniejszych decyzji, jaką musi podjąć inwestor remontujący lub na dopiero wyposażający pierwszy raz kuchnie, jest to, czy lepiej będzie kupić do niej meble wykonane na wymiar, czy też może te już gotowe? Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Jakie są ich wady i zalety?

Wady i zalety kuchni gotowej

Zdecydowanie największą zaletą gotowych mebli do kuchni jest ich niższa cena oraz wysoka dostępność. Udając się do sklepu nie tylko uda się kupić wszystkie meble od ręki, lecz również co bardzo ważne, często nawet o 30-40% taniej, niż w przypadku kuchni na wymiar.


Niestety taka kuchnia ma to do siebie, że nigdy nie będzie idealnie pasowała do naszej kuchni i konieczne będzie jej ręczne dopasowywanie poprzez wprowadzanie w życie modyfikacji i przeróbek, co wydłuży nieco czas montażu.

Wady i zalety kuchni na wymiar

Meble na zamówienie posiadają wiele zalet, ale też i wiele wad, które koniecznie trzeba mieć na uwadze, decydując się na taki właśnie rodzaj mebli. Zdecydowanie największą wadą takiego rodzaju mebli kuchennych jest ich cena, która z uwagi na indywidualne zamówienie musi być siłą rzeczy wyższa. Dochodzi to tego jeszcze kwestia czasu oczekiwania na takie meble. Z uwagi na to, że są one wykonywane na zamówienie pod konkretną kuchnię i jej wymiar, często trzeba poczekać na jej wykonanie nawet do kilku tygodni, co często oznacza przestój w remontowaniu lub wykańczaniu mieszkania.

Wielu inwestorów mimo wszystko decyduje się na wyższą cenę i długi czas oczekiwania na meble, ponieważ kuchnia na wymiar to ogromne zalety, wobec których nie można przejść obojętnie. Przede wszystkim jest to kuchnia idealnie dopasowana nie tylko do pomieszczenia, lecz również do potrzeb mieszkańców. Dzięki temu, że wszystko jest robione na zamówienie, możliwe jest dopasowanie nawet najdrobniejszych szczegółów do tego, co potrzebują domownicy. Dzięki temu uzyskuje się niespotykaną w przypadku kuchni gotowej wygodę i komfort użytkowania. A jak wiadomo, kuchnia jest takim miejscem, gdzie ergonomia i osobiste gusta mają ogromne znacznie dla jakości pracy w niej.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 5 =