Latarki czołowe dla wspinaczy – produkty popularnych producentów

Sporty ekstremalne należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych dyscyplin i zaliczają się do sportów wysokiego ryzyka.

Ochrona ciała to rzecz najważniejsza – sport wspinaczkowy

W sportach typu narciarskiego wymagane jest założenie odpowiednich ochraniaczy, szczególnie kasków, gogli, specjalnych rękawic oraz odpowiedniej odzieży, natomiast w sportach wspinaczkowych najbardziej potrzebny jest odpowiedni sprzęt, czyli uprząż, liny asekuracyjne, karabinki, lonże, a także latarki czołowe.

Wspinanie się po ścianach skalnych może odbywać się o różnych porach doby, czyli i w dzień i w nocy. W dzień, światło słoneczne jest w zupełności wystarczające do oświetlenia pokonywanej drogi, natomiast nocą lub w czasie dużego zachmurzenia wspinaczka bez latarki czołowej jest i niewskazana i niebezpieczna.
Latarka czołowa to bardzo popularny sprzęt wspinaczy – jest wygodna w użyciu, mocowana do kasku, daje silne światło, a także łatwo ją włączyć i wyłączyć jedną ręką.

Latarka czołowa dla wspinaczy

Spośród producentów latarek czołowych można wyróżnić dwie firmy PETZL oraz Climbing Technologi.
W ofercie PETZL znajdziemy latarki w przedziale cenowym od 65,50 złotych do 558,00 złotych przy czym te droższe modele polecane są dla profesjonalistów, traktujących wspinaczkę wysokogórską zawodowo. Modele te posiadają dwa rodzaje zasilania – baterie z wymiennym gniazdem oraz akumulator jonowo-litowy, regulator wiązki światła, regulator natężenia światła, przedłużony czas świecenia i wiele innych udogodnień. Latarki czołowe PETZL występują w różnych kolorach, mocowane są za pomocą elastycznych taśm z regulacją, dzięki czemu latarka dobrze przylega do kasku lub głowy wspinacza. 

Latarka czołówka Climbing Technologi

Na szczególną uwagę zasługuje oferta Climbing Technologi – obejmująca latarkę czołową o interesującej konstrukcji. Dzięki swojej niezwykłej konstrukcji i wysokiej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, oraz dodatkowej taśmie mocującej latarka ta sprawdza się w ekstremalnych warunkach.

Wysokie parametry techniczne takie jak – ruchoma głowica umożliwiająca poruszanie latarką w górę i w dół, kolorowe diody, bardzo długi czas pracy na bateriach, praca w trybie awaryjnym oraz ruchoma soczewka, która skupia lub rozczepia światło, oraz stosunkowo niska cena – około 170,00 złotych – powodują, że jest to najbardziej poszukiwana latarka czołowa używana przez wspinaczy-amatorów.

Wszystkie latarki czołowe wykonane są z materiałów najwyższej jakości, starannie dopracowane i odporne na wiele niekorzystnych czynników. Można je nabyć w sklepie RatWork, który oprócz wspomnianych latarek, w swojej ofercie ma również wysokiej jakości sprzęt wspinaczkowy i wysokogórski, artykuły turystyczne, plecaki i torby na sprzęt, buty, uprzęże wspinaczkowe dla dzieci i wiele innych akcesoriów.

No Comments

Leave a Comment

10 − 5 =