Masaż, a terapia manualna – czyli co wybrać, gdy ból kręgosłupa daje się we znaki

Ból kręgosłupa to dolegliwość większej części naszego społeczeństwa, jednak nie można go lekceważyć, ponieważ komfort życia z takim bólem, jest bardzo zły. Czasami jedyną alternatywą na nasz ból jest terapia manualna. Trafiając na dobrego specjalistę, możemy z powrotem zapomnieć o bólu. Dobrą alternatywą jest też masaż.

Co zatem powinniśmy wybrać, gdy ból kręgosłupa daje się nam we znaki i jest już niemożliwy do zniesienia?

BÓL KRĘGOSŁUPA

Chyba większość z nas doświadczyła bólu kręgosłupa, sytuacji, gdy podnosząc coś ciężkiego nagle zwinęliśmy się w pół z niemożnością wyprostowania się. Ból kręgosłupa daje o sobie znać, gdy wstajemy rano, gdy nagle się schylimy, gdy zanadto obciążymy nasz kręgosłup.

Ból przychodzi nagle i znienacka, jest ostry, tępy, kujący, palący, promieniuje do pośladka, do palców, rąk, nóg lub do głowy. Ból kręgosłupa nie pozwala na wykonanie najprostszych czynności, jest stały lub pojawia się tylko w danych pozycjach lub przy danym ruchu.

TERAPIA MANUALNA, A MASAŻ

Odczuwając niesamowity ból kręgosłupa, bardzo często, prędzej czy później lądujemy u fizjoterapeuty. Po licznych konsultacjach, przeprowadzonych badaniach i wywiadach, zostajemy skierowani na terapię manualną. Dlatego, że to terapia manualna jest najlepszą rehabilitacją, która odciąży nas od tego wstrętnego bólu kręgosłupa.

DLACZEGO WŁAŚNIE TERAPIA MANUALNA?

Rehabilitacje, poprzez terapię manualną, pozwolą fizjoterapeucie na użycie większej ilości narzędzi w celu poprawienia naszego układu kostnego. To właśnie podczas tej rehabilitacji przywrócona zostanie ruchomość powięzi, będzie wykonana praca na punktach spustowych, rehabilitant zrobi wszelkiego rodzaju mobilizacje, nawet te specyficzne, z tak zwanym „chrupnięciem”. Prawdą jest, że godzina terapii manualnej uzdrowi pacjenta i podniesie go na nogi na dłuższy czas aniżeli godzina masażu.

Po masażu poczujemy się dobrze na chwilę, ale już następnego dnia z powrotem będziemy odczuwać ten nieznośny i nie do wytrzymania ból kręgosłupa.

Jednak zawsze należy pamiętać, że stany chorobowe kręgosłupa są różne i dlatego w efekcie końcowym konsultacja z lekarzem także jest potrzebna.

 

TERAPIA MANUALNA W CENTRUM OPEN MEDICAL

Terapia manualna Kraków

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =