Metoda na wiele dolegliwości

Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów w ostatnich latach w Polsce, znacznie wzrosło. Wyznając politykę prozdrowotną, uprawiając sporty i wysiłek fizyczny, narażeni jesteśmy na różnego rodzaju urazy, które wpisując się w promowany styl życia, potrzebują szybkiej reakcji i eliminacji. Fizjoterapeuta opiera swą pracę na zjawisku reaktywności organizmu na bodźce i ingeruje w nasz układ wewnętrzny. Istotnym jest zatem, aby taki człowiek pomagał nam, a nie szkodził.

Fizjoterapeuta w swoim fachu, powinien stale zgłębiać swoją wiedzę i poszerzać umiejętności, aby wychodzić naprzeciw potrzebom swoich pacjentów. Bardzo popularne są kursy dla fizjoterapeutów, które już przy niewielkich kosztach poszerzają horyzonty rehabilitantów i umożliwiają im dotarcie do takich rodzajów terapii, które najszybciej i najskuteczniej postawią pacjentów na nogi.

Jedną z najszybciej rozwijających się metod leczniczych, stała się w ostatnim czasie terapia czaszkowo-krzyżowa. Powoduje ona znaczną, zauważalną przez pacjentów poprawę, bez względu na ich wiek i rodzaj dolegliwości. Polega ona na wyczuwaniu za pomocą delikatnego nacisku dłoni nieprawidłowości oraz napięć, a następnie za pomocą odpowiednio skomponowanych technik, uwolnieniu ich. Celem tej terapii jest przywrócenie właściwego fizjologicznego obiegu płynu mózgowo-rdzeniowego w systemie czaszkowo-krzyżowym, odpuszczenie napięcia w membranach oraz diagnoza i ustalenie nieprawidłowości występujących w organizmie.

Nauka metody czaszkowo-krzyżowej w rehabilitacji medycznej, wymaga niezwykłego zaangażowania, skupienia oraz wyczucia. Kursy dla fizjoterapeutów obejmujące ten model, są dostępne niemal w każdym centrum szkoleniowym dla fizjoterapeutów, medyków, osteopatów i rehabilitantów. Składają się one zazwyczaj z kilku lub nawet kilkunastu modułów, podczas których uczestnik ma możliwość nauczenia się, jak odnajdować istotne punkty czaszki, wyczuwać ruchomości oraz wzorce zaburzeń w obrębie kości klinowej, potylicznej, czołowej, skroniowych, ciemieniowych. Kursant może nabyć wiedzę, dotyczącą pracy na szwach czaszki, zatokach czaszki, przeponach ciała, a także poznać wzorce zaburzeń kości krzyżowej oraz miednicy. Dzięki takiemu kursowi nauczy się również, jak pracować na motylności kończyn górnych, dolnych, klatki piersiowej oraz brzucha.

Brak możliwości komentowania.