Odgrzybianie ultradźwiękowe klimatyzacji – czym różni się od klasycznego?

Aby odpowiednio oczyścić układ klimatyzacji samochodu nie wystarczy tylko wymienić filtr przeciwpyłkowy, który jest skuteczną barierą dla kurzu oraz innych zanieczyszczeń pochodzących z codziennej eksploatacji samochodu. W parowniku klimatyzacji lubią zagnieżdżać się grzyby, bakterie, pleśń, a także inne niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy. Dlatego prócz wymiany filtrów zaleca się odgrzybianie klimatyzacji, które wyeliminuje wszelkie niepożądane mikroorganizmy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na odgrzybianie ultradźwiękowe, które stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę odgrzybiania.

Czym jest odgrzybianie ultradźwiękowe klimatyzacji?

Do zastosowania tej metody używa się urządzenia tworzącego ultradźwięki, które przy osiągnięciu częstotliwości 1,7 MHz zmieniają się w mgiełkę, a następnie wypełniają wnętrze auta włącznie z parownikiem. Metoda czyszczenia klimatyzacji za pomocą ultradźwięków pozwala usunąć najdotkliwsze zanieczyszczenia, włącznie z tymi, których najtrudniej jest się pozbyć. Dezynfekcję stosuje się poprzez specjalne urządzenie, które rozpyla skondensowany detergent, który zapewnia antyalergiczność, niepalność oraz nietoksyczność. Dzięki zastosowaniu odgrzybiania ultradźwiękowego można pozbyć się również nieprzyjemnych zapachów.

Jak wygląda odgrzybianie ultradźwiękowe?

W celu dezynfekcji, we wnętrzu samochodu umieszcza się urządzenie rozpylające skondensowany detergent, by w kolejnym etapie wytwarzało ono ultradźwięki o częstotliwości 1,7MHz, które zaczynają rozbijać parujący płyn do postaci mgiełki o niezwykle małej średnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu cząsteczki detergentu docierają nawet w najbardziej niedostępne miejsca w układzie klimatyzacji sprawiając tym samym, iż wnętrze samochodu jest całkowicie zdezynfekowane, a wszelkie mikroorganizmy zlikwidowane. Dodatkowo mleczko dezynfekujące pokrywa wszelkie odkażone powierzchnie sprawiając, że rozwój kolejnych pasożytów staje się utrudniony.

Czym różni się odgrzybianie ultradźwiękowe od klasycznych metod dezynfekcji klimatyzacji?

Zastosowanie ultradźwiękowej dezynfekcji klimatyzacji daje porównywalne efekty do czyszczenia metodą ozonową, o ile wykonywana jest przez wykwalifikowanego technika z odpowiednimi narzędziami. Należy jednak zaznaczyć, że metoda odgrzybiania ultradźwiękowego daje o wiele dłuższe rezultaty działania preparatu, ponieważ wnika on we wszelkie zakamarki układu klimatyzacji, a także pozostaje we wnętrzu samochodu do czasu jego biodegradacji, tym samym spowalniając rozwój pasożytów nawet aż o kilka miesięcy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =