Wiosna rozgościła się na dobre, w ogrodach kwitną bzy i pachnie ciepłym deszczem. Kalendarze wskazują maj. Dla wielu dzieci i ich rodziców miesiąc szczególny. To czas, w którym dzieci przystępują do pierwszej Komunii świętej. Wielu rodziców zadaje sobie wówczas pytanie, w jaki sposób zadbać o oprawę tego wydarzenia?
3 opcje na celebrowanie pierwszej Komunii świętej
1. Przyjęcie komunijne w domu
Niegdyś było koniecznością, później komunie przeniosły się na sale lokali restauracyjnych. Dziś jednak wielu rodziców powraca do dawnego zwyczaju celebrowania komunii w domu.
Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest poczucie intymności i bezpieczeństwa, co pozwala zaoszczędzić dziecku dodatkowego stresu i skupić się na tym, co jest najważniejsze, a więc na aspekcie duchowym. Również goście poczują się mniej skrępowani w dobrze sobie znanym domowym otoczeniu. Dzieci zaś będą mogły swobodnie się bawić i eksplorować przestrzeń, a w razie potrzeby utną sobie drzemkę tuż za ścianą.
Przyjęcie, które odbywa się w domu, nie ma narzuconych ram czasowych. Goście mogą więc zostać tak długo, jak będą chcieli.
Nie bez znaczenia jest również aspekt finansowy całego przedsięwzięcia. Przyjęcie komunijne w domu to dużo tańsza alternatywa, płacimy bowiem tylko za produkty, niezbędne do przygotowania potraw oraz upieczenia ciast.
Minusem natomiast jest konieczność tzw. stania przy garach. Z reguły to mama bierze na barki największy ciężar przygotowania takiego przyjęcia. Zajmuje to bardzo dużo czasu oraz przysparza stresu. Zmęczona i podenerwowana mama, która jest myślami w kuchni, to nie najlepszy pomysł.
2. Przyjęcie w domu z cateringiem
Nieco udoskonalona wersja zorganizowania uroczystości w zaciszu domowego ogniska. Poza wymienionymi już wyżej zaletami dodać należy najważniejszą, czyli przygotowanie jedzenie przez firmę zewnętrzną.
Rodzice dziecka oraz pozostali członkowie rodziny mogą w pełni cieszyć się przeżywaniem tego doniosłego momentu, bez obaw o to, kto przygotuje wystawny obiad.
Wypoczęta mama może błyszczeć u boku swojej pociechy, nie zamartwiając się o to, czy pieczeń nie spali się w piekarniku.
Ciekawym urozmaiceniem przyjęcia może być zorganizowanie go w ogrodzie, jeżeli istnieje taka możliwość i aura na to pozwala. Zachwycone dzieci będą mogły swobodnie bawić się na powietrzu, a dla głównego bohatera całego wydarzenia z pewnością będą to niezapomniane chwile.
Jako wisienkę na torcie trzeba wymienić kwestie finansowe. Catering na przyjęcie to stosunkowo niewielki koszt. Z pewnością dużo mniejszy niż organizacja Komunii w restauracji. Serwowane gościom jedzenie nie odbiega zaś niczym od rozpływających się w ustach dań, które przygotowałaby mama czy babcia.
3. Przyjęcie w restauracji
Od co najmniej kilku lat jest to bardzo popularne rozwiązanie. Wydaje się niemal idealne, gdyż wystarczy wyłożyć odpowiednią sumę pieniędzy, by mieć wszystko z głowy. To w gestii lokalu jest bowiem zarówno wystrój sali, jak i zaopatrzenie gastronomiczne.
Czy takie rozwiązanie ma jakieś minusy? Oczywiście i to wcale nie mało. Po pierwsze, przyjęcie w restauracji to dosyć spory wydatek.
Również anturaż, często przypominający małe wesele, nie sprzyja odpowiedniemu przeżywaniu tak doniosłej chwili, jaką jest przyjęcie sakramentu przez dziecko.
Często doskwiera brak intymności, kiedy w sali obok odbywa się przyjęcie innego dziecka.
Nie sposób nie wspomnieć o odległych terminach. Niektórzy rodzice popadają w swego rodzaju paranoję i tuż po narodzinach dziecka szukają odpowiedniej sali na przyjęcie komunijne.
Wysokie koszty, brak odpowiedniej atmosfery oraz prywatności, a także konieczność rezerwowania sali na wiele lat przed uroczystością to największe minusy takiego rozwiązania.
Czy warto więc wydawać fortunę na wystawne przyjęcia w ścianach zimnych sal lub myśląc o oszczędnościach zmarnować czas i nerwy w kuchni? Domowe przyjęcie komunijne z cateringiem to optymalna opcja na celebrowanie tej pięknej, rodzinnej uroczystości.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz