Powiększanie ust – wszystko co musisz wiedzieć

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to coraz popularniejszy zabieg. Nic dziwnego, przeciwwskazań jest niewiele, a powikłania występują niezwykle rzadko. Idąc na zabieg do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego mamy wręcz 100% pewność, że wyjdziemy stamtąd z pięknymi, pełnymi ustami. Dodatkowym plusem jest również cena zabiegu, która równa się dwóm wizytom u fryzjera.

Kto nie powinien myśleć o powiększeniu ust, czyli o przeciwwskazaniach

Po pierwsze, na zabieg powiększania ust przede wszystkim nie mogą decydować się osoby, które są w jakiś sposób uczulone na kwas hialuronowy. Mogłoby to mieć opłakane konsekwencje. Po drugie istotne jest, by na ustach podczas zabiegu nie było opryszczki i innych zapalnych zmian skórnych. Nie można również poddawać się temu zabiegowi podczas ciąży i karmienia piersią oraz podczas antybiotykoterapii. Przeciwwskazaniem jest też choroba układu immunologicznego.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Przygotowanie do zabiegu jest niezwykle proste. Wystarczy na trzy dni przed nim nie przyjmować aspiryny oraz innych leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała, czyli chronić usta przed słońcem i nie korzystać tego dnia z solarium oraz sauny. Nie powinno się również w dniu zabiegu podejmować wysiłku fizycznego. Przed samym zabiegiem należy zadbać o usunięcie makijażu z ust.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu nie można narażać ust na ich nadmierne rozciąganie. Oznacza to, że powinno się ograniczyć ekspresję mimiczną twarzy. Oprócz tego zaleca się przez trzy dni unikać nadmiernego ciepła, intensywnego wysiłku fizycznego oraz wizyt u dentysty. Ostatecznego efektu można się spodziewać w 2-3 dni po zabiegu, a po 4 tygodniach warto udać się na wizytę kontrolną.

Efekty – jak długo się utrzymują?

Efekty są szybko widoczne, niestety nie możemy liczyć na to, że będą utrzymywać się przez całe życie. Powiększanie ust kwasem hialuronowym sprawia, że usta są pełniejsze przez około pół roku. Jest to jednak kwestia wysoce indywidualna. Udowodniono również, że po każdym kolejnym zabiegu efekt utrzymuje się nieco dłużej.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =