Stare pałace zamienione w hotele

Większość z nas na pewno zdaje sobie sprawę z dużej ilości obiektów noclegowych, położonych niemal w każdym zakątku Polski. W dużych miastach oraz miejscowościach uzdrowiskowych znajdziemy różnego rodzaju ośrodki wypoczynkowe, hotele, hostele oraz motele, pola kempingowe. Za miastem natomiast znajdują się pola namiotowe, domki letniskowe i wczasowe.

Ci, którzy nie boją się ryzyka mogą nocować w kwaterach prywatnych lub przydomowych altanach, stojących często na podwórzu w okolicach domków jednorodzinnych. Można powiedzieć, że 75% turystów czy wczasowiczów szuka obiektu z pełnym zapleczem sanitarnym, o standardowym, niewygórowanym poziomie.

Niewielu – bo zaledwie kilka procent – to prawdziwi „koneserzy”. Nie zadowalają ich noclegi w „obleganych” przez turystów przybytkach – wolą coś na swój sposób wyjątkowego. O tych wyjątkowych miejscach chcieliśmy Wam dzisiaj opowiedzieć.Mowa oczywiście o… hotelach i miejscach noclegowych z tzn. „historycznym rodowodem”. Obiekty te obejmują najczęściej stare zamki oraz pałace. Bez wątpienia są to miejsca szczególne, gdzie spędzenie nawet jednej nocy wywołuje u turysty dreszczyk emocji. Każdy tego typu przybytek ma własną, wyjątkową historię. Większość zamków bądź pałaców ma kilkaset lat. Duch przeszłych czasów widoczny jest niemal na każdym kroku – począwszy od korytarzy, poprzez sypialne komnaty, a skończywszy na tradycyjnej kuchni.

Z wieloma tego typu miejscami związana jest nietypowa historia – o duchach, bitwach, nieszczęśliwej miłości. Nie da się ukryć, że wielu właścicieli takiego zamku bądź pałacu specjalnie wymyśla opowieść, tak by przyciągnęła jak najwięcej turystów. Niezależnie czy jest ona zmyślona czy też prawdziwa, bez wątpienia przyciąga wiele osób. Można śmiało stwierdzić, że stary pałac zamieniony w hotel ma w sobie „to coś”. Każda noc spędzona w takim miejscu jest na swój sposób wyjątkowa. Obiekty te dedykowane są zarówno całym rodzinom, zakochanym parom, małżeństwom, które pragną odpocząć od domu i dzieci, a także biznesmenom. W środku znajdziemy udogodnienia na najwyższym poziomie. Oprócz tego, że wszystko posiada swój własny, specyficzny klimat i historię, nie obędzie się bez Internetu, telewizji oraz komfortowych łazienek. Nie musimy zatem bać się o swojego rodzaju „zaściankowość”, wręcz przeciwnie zostaniemy przywitani po królewsku! W wielu przypadkach również cena nie jest tak straszna, jak nam się wydaje. Każdy znajdzie obiekt na swoją własną kieszeń.

Hotel w starym pałacu możesz znaleźć TUTAJ