Stosowanie czarnej rzepy do włosów

Pielęgnacja włosów naturalnymi metodami to niezawodne sposoby naszych prababek. Jak się okazuje, bardzo często są one niezwykle skuteczne, a wiele receptur przetrwało do dziś.

Jedną z takich roślin jest rzepa, znana również pod nazwą „czarna rzodkiew”. Znakomicie nadaje się do pielęgnacji włosów, wzmacnia je i nadaje blask. Roślina ta zawiera mnóstwo naturalnych substancji bakteriobójczych, liczne olejki eteryczne, witaminy, takie jak między innymi: witamina A, B i C, a także fosfor, wapń, magnez i żelazo. Dzięki całemu szeregowi minerałów włosy w błyskawicznym tempie stają się odżywione aż po końce.

Jak stosować specyfiki do włosów na bazie czarnej rzepy?

Czarną rzepę można używać w stanie surowym lub w postaci wyciągu dodanego do gotowych kosmetyków. Na surowo, najlepszy jest sok, który można wcierać we włosy na pół godziny przed ich umyciem. Aby uzyskać tę odżywczą substancję, należy najpierw zetrzeć na tarce kilka pojedynczych warzyw, by następnie ją z nich wycisnąć. Skuteczna jest również mgiełka do włosów, znakomicie je odżywiająca. Dobrej jakości kosmetyk tego rodzaju sprawi, że staną się one miękkie, puszyste i podatne na stylizację.

Zbawienne działanie czarnej rzepy

Czarna rzepa do włosów powoduje zdrową regenerację włosów oraz zwiększa odporność cebulek na niskie temperatury. Warto więc wykonywać zabiegi z jej udziałem w szczególności jesienną i zimową porą, gdy na zewnątrz panuje chłód czy też mróz. Systematyczne stosowanie odżywek (np. dostępna w sklepie Farmona) z rzepy pozwoli na zmniejszenie przetłuszczania się i wypadania włosów. Warzywo to reguluje bowiem pracę gruczołów łojowych, przywracając włosom świeżość. Oprócz tego wzmacnia również cebulki włosowe, znacząco wpływając na ich elastyczność.

Gwarancja naturalnego odżywienia matowych włosów

Kosmetyki naturalne do włosów są najbezpieczniejszymi środkami przy słabych i łamliwych włosach. Odżywiając włosy przy pomocy, sprawdzonych od lat oraz tanich, metod pielęgnacyjnych, można mieć stuprocentową pewność, że włosy będą odpowiednio zregenerowane i szybko zyskają objętość oraz promienny blask.

Brak możliwości komentowania.