Warto wybrać się do Malborka

Malbork jako miasto turystyczne jest głównie kojarzony z dawnym Zamkiem Krzyżackim. Ale nie oznacza to, że oprócz zamku, w mieście nie ma nic ciekawego do zobaczenia i zwiedzenia. Wprost przeciwnie, w Malborku możemy znaleźć także inne bardzo ciekawe zabytki oraz atrakcje turystyczne, które pozwolą nam tam przyjemnie spędzić czas.

Należy także podkreślić, że właśnie dzięki słynnemu zamkowi i innym obiektom, Malbork ma bardzo dobrze rozbudowane zaplecze turystyczne. Znajduje się tu wiele hoteli (np. Hotel Dedal należący do Grupy AMWHotele, pensjonatów, restauracji, a także miejsc, gdzie można się zrelaksować i rozerwać. Jeśli już zarezerwujemy hotel, zakwaterujemy się i zjemy dobry posiłek, to nie warto się zastanawiać, tylko wyruszać na miasto.

Co oferuje nam Malbork?

Malbork ma wiele do zaoferowania. O wspaniałości Zamku Krzyżackiego pochodzącego z okresu średniowiecza nie trzeba chyba nawet wspominać, gdyż każdy go zna. Warto jednak przybliżyć nieco inne zabytki i atrakcje miasta, by zachęcić turystów to jego odwiedzenia. Bardzo interesujący pod względem architektonicznym jest na przykład budynek ratuszu w Malborku, który pochodzi z XIV wieku i dzięki konserwacji prezentuje się naprawdę znakomicie. Godne uwagi są także inne zabytki jak na przykład Brama Mariacka, gotycki Kościół św. Jana , Szkoła Łacińska z XIV wieku, czy dawny młyn piekarski. Wszystkie te obiekty pochodzą mniej więcej z okresu XIV-XV wieku, prezentują więc styl średniowieczny w architekturze, niezwykle ciekawy i efektowny. Jeśli już zwiedzimy główne zabytki, warto skorzystać z licznych atrakcji turystycznych Malborka.

Ciekawe atrakcje

Dzieci i młodzi turyści będą się świetnie bawić w parku linowym, w parku dinozaurów, na lodowisku, czy w wiosce ceramicznej, która oferuje zajęcia rękodzielnicze. Czas możemy sobie umilić rejsami po rzece Nogat, czy jazdą konną wytyczonymi szlakami, które przebiegają przez miasto. Malbork jest miastem, które ma wiele do zaoferowania dla turystów. Jeśli zatem pragniemy odwiedzić Zamek Krzyżacki, to poświęćmy na tę wycieczkę trochę więcej czasu, wynajmijmy hotel i poznajmy inne atrakcje Malborka.