Wszystko, w co powinieneś się zaopatrzyć planując zakup gryzonia

Jeśli planujesz zakup gryzonia, warto wcześniej zapoznać się z jego potrzebami, aby wiedzieć jak odpowiednio skompletować akcesoria, klatkę i karmę. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze sklepów internetowych, typu sklep akwarystyczny online Tukan24, które zapewniają bogatą ofertę.

Wyposażenie

Podstawowym sprzętem w jaki musisz koniecznie się zaopatrzyć, jest klatka domowa odpowiednich rozmiarów, w zależności od rodzaju gryzonia. W tej kwestii wybór mamy ogromny, od najzwyklejszych klatek jednopoziomowych, przez wysokie kilkupiętrowe, z dodatkowym wyposażeniem. Klatka dla gryzonia powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb zwierzęcia. Dlatego nim kupimy fretkę, świnkę morską, szczura, czy każde inne zwierzątko upewnijmy się, że będziemy w stanie zapewnić im wszystko co potrzeba.

Jeśli chodzi o wyposażenie samej klatki, każde zwierzę musi mieć dostęp do pojnika i miski na karmę oraz mieć swój kąt w postaci domku, w którym może się swobodnie schować. Oprócz tego część z nich np. chomiki wymagają kołowrotka, tuneli, mostków, czy gniazd.

Poza klatką domową równie ważna jest klatka zewnętrzna, najlepiej z wybiegiem, który pozwoli na swobodne poruszanie się gryzonia po trawie, bez możliwości ucieczki. Mając na uwadze wszelkie możliwości, dobrze jest kupić transporter, dzięki któremu z łatwością przewieziemy go chociażby do weterynarza.

Jeśli chodzi o akcesoria typu podłoże i trociny, warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje. W sklepach mamy dostęp do granulatów, siana, podściółki, podłoża roślinnego, żwirków, albo mat. To jakie wybierzemy znowu zależy od gryzonia.

Przechodząc do pożywienia, tutaj szczególnie należy zwrócić uwagę na jego rodzaj, ponieważ każdy gryzoń ma inne wymagania. Warto też dokupić witaminy i smakołyki w postaci kolb, dropsów, czy mieszanek, które stanowią uzupełnienie.

Nie zapominajmy także o higienie, a co się z tym wiąże podstawowym sprzętem do przycinania pazurów, preparatów pielęgnacyjnych, chusteczek oraz środków, które zapewnią czystość klatki.

No Comments

Leave a Comment

14 − six =