Zastosowanie druku PCV

Czy chociaż raz spotkałeś się z zastosowaniem druku na PCV? Jeśli nie, pozwól, że wyjaśnię Ci czym jest druk na PCV i do czego służy.

Zacznijmy jednak od podstaw i wyjaśnijmy sobie co to jest PCV- nie wszyscy bowiem zdają sobie z tego sprawę. PCV to potoczna nazwa polichlorku winylu czyli polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych. Jest wiele różnych rodzajów materiału typu PCV, a ich podział zależy od ich właściwości oraz zastosowania.

Podział materiałów PCV

Do najbardziej popularnych materiałów PCV należą: PCW twardy- nazywany w skrócie PCV-U, PCW miękki- w skrócie PVC-P, jest on miękki ponieważ zawiera większą zawartość plastyfikatorów, które wpływają na jego tekturę i trwałość. Istnieje jeszcze jedna forma klasyfikacji PCV, a mianowicie dzielimy je ze względu na technikę produkcji. W tym przypadku wyróżniamy PCW suspensyjny- w skrócie PVC-S, PCW emulsyjny (PVC-E),PCW zwykły oraz polimeryzujący w masie (PVC-M).

Ujmując wszystko w skrócie jest to po prostu tworzywo sztuczne (notabene jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych sztucznych materiałów). PCV ma naprawdę bardzo wiele zastosowań. Używamy go między innymi do produkcji wykładzin podłogowych, wyrobu płyt gramofonowych a także do pokrywania powierzchni sportowych (na przykład hal sportowych lub popularnych orlików).

Teraz, gdy wiesz już czym jest PCV, możesz poznać zastosowanie druku na PCV. Drukowanie różnych rzeczy na PCV może być przydatne zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujesz dobrej jakości banerów oraz reklam. Jest to idealne tworzywo, które nie tylko dobrze wygląda, ale także charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Kolejnym zastosowaniem druku na PCV są fototapety. Jest to dobre rozwiązanie na tego typu produkty, ponieważ materiał ten doskonale przyjmuje kolor, dlatego fototapeta może wydawać się bardziej wyrazista a tym samym realistyczna. Zarówno w przypadku banerów jak i fototapet, warto rozejrzeć się za drukarnią, która ma w swojej ofercie druk wielkoformatowy, w przeciwnym wypadku wykonanie twojego projektu może nie spełniać twoich wymagań.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =