Catering dla szkół i przedszkoli

Dobra dieta naszych dzieci to podstawowa forma dbania o nich, a kto, jak nie rodzice, powinien tego pilnować? Żłobki, przedszkola i szkoły, które karmią swoich podopiecznych na co dzień i otrzymują od rodziców pełny kredyt zaufania w tej i innych kwestiach.

Odpowiednie zaplecze

Jeżeli instytucja edukacyjna posiada odpowiednie zaplecze i zatrudnia dobrze wyszkolonych pracowników gastronomii to nie ma przeciwwskazań do przygotowywania posiłków na miejscu. Jednak organizacja kuchni, magazynu żywnościowego, planu diet dla dzieci, które mają różne alergie, nietolerancje i potrzeby może być niezwykle trudne.

Zatrudnienie odpowiedniego zespołu pracowników może być niezwykle kosztowne, a obcinanie godzin, czy też pensji nie wchodzi w grę, ponieważ dzieci muszą otrzymać posiłek w każdy dzień – nie wchodzi w grę jakakolwiek przerwa w takim wypadku. Szkoła, czy też przedszkole musi więc mieć plan awaryjny na wypadek choroby pracownika lub zatrudniać ich tylu, żeby nad sytuacją dało się szybko zapanować.

Być może pierwszą wadą, jaka wpada do głowy osobie zastanawiającej się nad zamawianiem posiłków jest cena. Jest ona rzeczywiście wyższa niż cena posiłków przygotowywanych w szkole i przedszkolu. Czy aby na pewno? Żeby dobrze skalkulować opłacalność samodzielnego przygotowywanie posiłków trzeba wziąć pod uwagę koszt utrzymania pełnego zaplecza, pensje pracowników gastronomicznych i dietetyka, koszt konserwacji sprzętu i oczywiście sprawdzonej jakości składniki.

Catering dla szkół być może wydaje się drogi, ale biorąc pod uwagę wszystkie wyszczególnione wyżej elementy wcale nie musi taki być.

Sprawdzony catering dla przedszkoli i szkół

Najlepiej jest zamawiać jedzenie z miejsc pozytywnie ocenianych przez zadowolonych klientów. Pozytywne opiniowana firma oferująca catering dla przedszkoli i szkół, które zdecydowały się na poważne podejście do posiłków swoich podopiecznych.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dziewięć =