Internet na miarę XXI wieku – jaki będzie najlepszy dla firmy?

XXI wiek jest erą, w której dokonuje się wielu nowych odkryć z wielu dziedzin. Nowoczesne przeszczepy z wykorzystaniem technologii 3D, a także wykorzystanie nowoczesnych środków przesyłu danych sprawia iż każda rzecz, która zostaje wynaleziona zostaje od razu opublikowana w internecie.

XXI wiek prócz wynalazków to także czas e-biznesu, w którym wiele tradycyjnych firm przenosi się w wirtualną sieć, gdzie przy odpowiednim zarządzaniu osiągają sukces. Kluczowy przy tym okazuje się właściwy internet dla firm.

Odpowiedni internet dla firmy

Dla wielu firm, które dopiero zaczynają swoją przyszłość z e-biznesem, nie zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego medium transmisyjnego jakim jest Internet. Przedsiębiorcy mają do wyboru wiele opcji, jakimi są różnego rodzaju modemy 3G jak i 4G, tradycyjny internet „z kabla”, jak i coraz bardziej popularny internet światłowodowy, który stanowi przyszłość w przesyłaniu danych.

Co to jest internet światłowodowy?

Internet światłowodowy jest stosunkowo nowoczesnym środkiem przesyłu danych. Światłowód wbrew swojej nazwy nie składa się ze światła i wody, lecz z kilkunastu cienkich szklanych rurek, w którym załamuje się światło pod odpowiednim kątem.

Dzięki szybkości przesyłu danych poprzez internet światłowodowy, globalna sieć szkieletowa jest zaprojektowana z wykorzystaniem światłowodu. Ta sama sieć może być dostępna w firmie, dzięki czemu wyjątkowe usługi e-przedsiębiorcy mogą być świadczone przez przerwy, a najbardziej wymagający klienci będą mogli porozumieć się z firmą bez najmniejszego problemu.

Jakie są zalety internetu światłowodowego?

Dzięki wykorzystywaniu światłowodu jako globalnej sieci, każda firma jest w stanie osiągnąć ogromną prędkość przesyłu danych dochodzącą do trzech terabajtów na sekundę(jest to jak prędkość z Warszawy do Nowego Jorku w obie strony w 1/10 sekundy) jak i wyjątkową niezawodność – globalna sieć nie może przestać działać na długi czas. Dodatkową korzyścią są także dodatkowe usługi, jakie można otrzymać wraz ze światłowodem – jest to telewizja i telefon stacjonarny.

Wada internetu światłowodowego

Główną wadą internetu światłowodowego jest to, że w niektórych miejscach, dostawcy nie oferują tego typu usług. Dodatkowym problemem może być montaż internetu światłowodowego – wymaga to specjalnych narzędzi i wiedzy, przez co firma musi zatrudnić specjalistów, aby wykorzystać maksymalną prędkość.

Mimo swoich wad, światłowodowy internet jest idealną opcją jako internet dla firm ze względu na swoją szybkość jak i niezawodność.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =