Jak stworzyć wizytówkę?

Wizytówki są doskonałym narzędziem biznesowym. Jest to też pewna forma reklamy własnego przedsiębiorstwa. Powinni ją posiadać głównie managerowie, dyrektorzy, ale również inne osoby, które zajmują ważne stanowiska.

Przygotowanie wizytówki

Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy może zaprojektować wizytówkę samodzielnie w domu. Można wykorzystać gotowe kreatory jednak rekomenduje się, aby projekt powierzyć w ręce specjalistów, którzy zadbają o unikalność i ciekawy design. Trzeba pamiętać, że przygotowanie dobrej wizytówki wcale nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to doświadczenia oraz sporych umiejętności. Niestety doświadczenie to jeszcze nie wszystko, ponieważ niezbędne są także zdolności manualne. W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiednie oprogramowanie, takie jak CorelDraw, Illustrator lub Photoshop. Stosunkowo niedrogim programem jest CorelDraw, ale można też użyć darmowych alternatyw, takich jak na przykład GIMP. Na wizytówce powinno się przede wszystkim znaleźć imię i nazwisko, stanowisko, nazwa firmy oraz logo firmy.

Co zamieścić na wizytówce?

Czasami umieszcza się również dane adresowe oraz kontaktowe, takie jak numer telefonu, strona internetowa oraz adres e-mail. Dobrze, jeżeli na wizytówce znajdzie się też adres siedziby przedsiębiorstwa. Projekt wizytówki musi przyciągać uwagę, ponieważ w ten sposób można zainteresować szersze grono odbiorców. Ważną rolę odgrywają elementy graficzne oraz kolory, a także rodzaj czcionki i marginesy. Przed tworzeniem projektu warto się chwilę zastanowić i przemyśleć cały koncept. Kluczowy jest oczywiście pomysł i od niego trzeba rozpocząć cały proces. Pewnych parametrów nie powinno się zmieniać i należy w tym miejscu wymienić rozmiar wizytówki. Wygląd można jednak dopasować do osobistych preferencji, dlatego możliwości edycji projektu są naprawdę szerokie. Wizytówka powinna nawiązywać do branży, w której pracujesz. Może być ruchoma, designerska lub przezroczysta, najważniejsze jednak, żeby była oryginalna i wyróżniała się na tle innych.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =