Jak wytrwać w postanowieniu i schudnąć w 2019?

Nowy Rok to nowe postanowienia. Wielu ludzi obiecuje sobie zerwać z alkoholem, papierosami… albo kilogramami. Łatwo się mówi. Tylko jak wytrwać w postanowieniu i schudnąć w 2019?

Unikaj sklepów

Podstawą odchudzania jest dieta. Jeżeli utrzymywanie jej sprawia ci kłopot, to postaw na catering. To dobre rozwiązanie, dla tych którzy lubią oszczędzać czas. Przy zamówieniu wystarczy podać rodzaj uprawianej aktywności oraz zapotrzebowanie kaloryczne. Można też podać dodatkowe informacje – na przykład o utrzymywaniu diety wegańskiej lub wegetariańskiej. I już! To bardzo proste. Catering dietetyczny jest przygotowywany przez specjalistów. Porcje są zbilansowane i odważone. Są pełną dietą, której nie trzeba już niczym uzupełniać. Dzięki temu osoba, która się odchudza nie musi w ogóle wchodzić do kuchni. Może też unikać sklepów spożywczych, co na pewno pomoże unikać pokus, czyli wytrwać w postanowieniu. Najlepiej – jeśli nawet nie będziesz przechodzić koło ulubionych restauracji.

Kup karnet

Nie jest to w 100% sprawdzony sposób, ale dla wielu ludzi motywujące jest wykupienie karnetu na zajęcia sportowe. Wydanie na niego pieniędzy może być traktowane jako forma pewnego kontraktu. Najprościej mówiąc, brak uczestnictwa w opłaconych zajęciach to marnowanie pieniędzy. Motywuje to szczególnie osoby bardzo oszczędne.

Rób zdjęcia

Żeby czuć się zmotywowanym warto notować własne wyniki. Można po prostu się regularnie ważyć lub robić zdjęcia sylwetki. Zaobserwowanie pierwszych skutków zadziała niesamowicie motywująco. Tak samo może podziałać poinformowanie wszystkich znajomych o postanowieniu. Będą dopytywać się o efekty, a co za tym idzie – będzie to wymuszało wytrwanie w postanowieniu. Przecież nikt nie lubi mówić o tym, że mu się nie udało! Zawsze lepiej jest się chwalić sukcesami niż mówić o porażkach.

Daj z siebie wszystko

To podstawowa zasada! Żeby schudnąć nie wystarczy korzystać z cateringu dietetycznego. Nie można podjadać i dojadać. Trzeba też pamiętać o niezbędnym ruchu. Żeby osiągać efekty – wszystko musi ze sobą współgrać.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dwa =