Jakie zabiegi warto wykonywać zimą?

Wielu ekspertów jest zdania, że okres zimowy to idealny czas na przeprowadzenie niektórych zabiegów kosmetycznych. Na jakie warto się wówczas zdecydować?

Niska temperatura powietrza nie wpływa korzystanie na stan naszej skóry, która staje się wysuszona, szorstka i pozbawiona blasku. Dobrym pomysłem jest ją nawilżyć, ujędrnić i zregenerować. Nie ma nic lepszego niż masaż ciała – w zależności od wybranego typu zabiegu pozwala nie tylko zadbać o pielęgnację, ale także doskonale zrelaksować, rozluźnić, uspokoić lub rozgrzać. Każdy salon kosmetyczny posiada w ofercie wiele różnych opcji – możemy zdecydować się m.in. na masaż z wykorzystaniem czekolady, gorących kamieni, balsamów nawilżających czy olejków aromatycznych. Ponadto warto zimą pomyśleć o zastosowaniu na twarz i ciało masek i peelingów mechanicznych (np. solnych, orzechowych czy kawowych), które nie tylko świetnie oczyszczą skórę z toksyn, ale także doskonale ujędrnią lub zadziałają antycellulitowo.

Nie jest tajemnicą, że zima nie wpływa dobrze na stan dłoni. Wiele osób skarży się na odmrożoną, chropowatą skórę rąk. Wówczas pomóc może nie tylko krem nawilżający, dostępny w każdej drogerii, ale także masaż dłoni. Doskonale poprawi on krążenie i ogólną kondycję skóry w tej części ciała. Co ważne, tego typu masaż możemy wykonać nie tylko w profesjonalnym salonie, ale także samodzielnie w domu. Wystarczy odpowiedni kosmetyk – oliwka, olejek, balsam czy krem – i kilka minut, poświęconych na tę czynność. Instrukcje, jak prawidłowo przeprowadzać masaż dłoni znajdziemy choćby w internecie.

Poza masażami, istnieją także różnego typu zabiegi na ciało, które ze względu na swą specyfikę należy przeprowadzać właśnie zimą. Nie wszystkie bowiem zalecane są latem, m. in. z uwagi na promienie słoneczne i wysokie temperatury. Wymienić tu możemy:

  • depilację laserową
  • mezoterapię bezigłową
  • złuszczanie martwego naskórka (mikrodermabrazja)
  • peeling chemiczny (likwidujący przebarwienia i blizny)
  • zabiegi odmładzające przy użyciu lasera
  • usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej (kawitacja ultradźwiękowa)

Brak możliwości komentowania.