Niezbędnik każdego wspinacza

Chodzenie po górach to bardzo wdzięczne hobby, budzi podziw wśród znajomych, wpływa na nasz wygląd, brzmi ciekawie wpisane w CV. Jeśli chcesz zacząć przygodę z chodzeniem po górach musisz poznać niezbędne wyposażenie alpinisty – 10 rzeczy, które zawsze, ale to zawsze powinieneś mieć przy sobie bez względu na to z kim i w jakie góry się wybierasz.

  1. Buty – dobrze dopasowane, wygodne buty to swoisty must have – bez niego ani rusz. Internet widział już takich, co wybierali się w góry w klapkach czy szpilkach, ale uwierz nam – nie chcesz być na ich miejscu.
  2. Kurtka – nawet jeśli wybierasz się w góry latem, zadbaj o to, aby zawsze było Ci ciepło. Najlepiej ubieraj się na cebulkę, bo w niższych partiach gór będzie Ci ciepło, ale im wyżej, tym zimniej. A przecież nie chcesz się rozchorować.
  3. Namiot – kto idzie w góry i nie chce spać na łonie natury tylko w schroniskach, ten nie zna życia. Dzięki niemu będziesz mógł przespać noc beż schodzenia ze szlaku.
  4. Mata, karimata, śpiwór – do wyboru, do koloru. Ważne jest, aby było ciepło i wygodnie na często kamienistym i niewygodnym podłożu.
  5. Zapas mikro jedzenia – wiadomo, że najbardziej pożądane jedzenie w górach jest: po pierwsze – pożywne, a zatem wysokowęglowodanowe, po drugie – małe i poręczne.
  6. Termos – nic tak nie poprawia nastroju jak ciepła herbata z pięknym widokiem na góry. Nie ma lepszego ogrzewającego napoju.
  7. Latarka – niby ciemną nocą po górach się nie chodzi, ale zawsze się może przydać. W końcu przezorny zawsze ubezpieczony. W tym akurat przypadku aby nie zajmować niepotrzebnie ręki trzymaniem latarki, warto zaopatrzyć się w mocną latarkę czołową.
  8. Apteczka – i tu znowu, przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej ją mieć nawet jeśli będzie niepotrzebna, niż o niej zapomnieć w przypadku, kiedy nagle okaże się potrzebna.
  9. Najważniejsza sprawa na każdą wyprawę to… dobry nastrój. W końcu idziemy zdobywać szczyty i cieszyć się widokami.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =