Sposoby na odtrucie alkoholowe

Alkohol jest nieodłącznym elementem naszej kultury. Napoje wysokoprocentowe towarzyszą nam podczas różnych wydarzeń rodzinnych, jak wesela, a także celebrując urodziny czy zwieńczając osiągnięty sukces. Po różnego rodzaju trunki sięgamy także przy spotkaniach towarzyskich – rozmowy ze znajomymi często przebiegają przy kuflu piwa lub lampce wina. Bywa, że założenie „tylko dwa piwa” nie sprawdzi się i w rzeczywistości wypijemy dużo więcej, czego skutki następnego dnia mogą być bardzo dotkliwe. Co zatem zrobić, jeśli dzień witamy z ogromnym bólem głowy, a nie możemy pozwolić sobie na pozostanie w domu? W poniższym artykule przedstawimy trzy sposoby na odtrucie alkoholowe. Który z nich okaże się być najskuteczniejszym?

Odtrucie alkoholowe w domu – skuteczne sposoby!

W Internecie roi się od pomysłów na odtrucie alkoholowe do wykonania w zaciszu domowym. Najczęściej, jako skuteczne rozwiązanie podaje się między innymi nawadnianie kwaśnymi napojami lub witaminy C, kroplówkę witaminową oraz poświęceniu się aktywności fizycznej. Sprawdźmy, co sprawdzi się lepiej!

  • Nawadnianie specyfikami z witaminą C lub kwaśnymi napojami

Bóle głowy, które występują nazajutrz od spożycia większej dawki alkoholu, są wynikiem odwodnienia organizmu. Dlatego też warto zadbać o wyregulowanie gospodarki i podaniu odpowiedniej ilości wody z dodatkiem, przykładowo soku z cytryny, która zadziała odkażająco i zwiększy odporność. Unikać należy z kolei kawy czy słodzonych napoi. 

  • Kroplówka witaminowa

Na popularności zyskuje kroplówka witaminowa, którą można zamówić na telefon. Kroplówkę tą podaje specjalista, który przyjeżdża pod wskazany adres. Ten sposób odtrucia alkoholowego w domu jest bardzo skuteczny i daje szybkie efekty. Kroplówka składa się z glukozy i soli fizjologicznej, w wyniku czego możliwe jest szybkie przywrócenie gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie.

  • Aktywność fizyczna

Ostatnim sposobem na domowe odtrucie alkoholowe jest aktywność fizyczna. Dzięki wyjściu na spacer lub wykonaniu treningu przyśpieszymy metabolizm, co znacząco wpłynie na skrócenie czasu „cierpienia”.

Okazuje się, że zatrucie alkoholem można leczyć także domowymi sposobami. Nawadnianie to podstawa, o której nie powinniśmy zapominać nawet, gdy zeszłego wieczoru nie spożywaliśmy alkoholu. Aktywność fizyczna także może okazać się pomocna, jednak najszybsze efekty i ulgę w bólu przyniesie kroplówka witaminowa.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =