4 najczęstsze błędy przy budowie podjazdu

Budowa podjazdu pozornie wydaje się sprawą banalną i niewymagającą głębszego planu, ponieważ wystarczy jedynie wyznaczyć miejsce przeznaczone na wybudowanie podjazdu, wysypać kruszywo i odpowiednio je ubić przy pomocy przeznaczonych do tego narzędzi. Z technicznego punktu widzenia jest to prawdą, jednak należy mieć na uwadze, że budowa podjazdu wiąże się z kilkoma kwestiami, o których należy pamiętać, ponieważ w innym wypadku możemy narazić się na niepotrzebne koszty. W tym artykule poznasz cztery najczęściej popełniane błędy podczas budowy podjazdu, których należy się wystrzegać.

Podjazd z kruszywa – najczęściej popełniane błędy

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest oczywiście wykonanie zbyt małego podjazdu. Ludzie, którzy budują podjazd z kruszywa przy swoim domu bardzo często zapominają wziąć pod uwagę tego, że do sprawnego manewrowania autem potrzeba znacznie większej szerokości, niż szerokość auta. Wiele osób podczas planowania szerokości podjazdu bierze pod uwagę wyłącznie ten czynnik, zapominając o doliczeniu dodatkowego metra lub dwóch, które umożliwią swobodne wykonywanie manewrów samochodem.

Kolejnym błędem jest nieodpowiednie wykonanie wykopu. Cały proces tworzenia wykopu pod podjazd powinno rozpocząć się od wyznaczenia krawędzi podjazdu za pomocą linki lub cienkiego drutu. Następnie w wyznaczonych miejscach należy usunąć żyzną warstwę ziemi a dopiero potem wykonać właściwy wykop.

Istotnym błędem jest również nieuwzględnienie przebiegu różnego rodzaju instalacji, które mają znajdować się pod powierzchnią podjazdu. Jeśli w miejscu podjazdu mają przebiegać jakiekolwiek instalacje, należy wcześniej to zaplanować i wykonać pod nie wykopy.

Ostatnim błędem jest niezapewnienie odprowadzania wody deszczowej. Tworząc podjazd należy pamiętać o minimalnym nachyleniu, tak aby woda deszczowa mogła swobodnie spływać.

Więcej na temat tego, jakie kruszywo wybrać na podjazd znajdziesz na stronie: https://podolski-kruszywa.pl/kruszywo-na-podjazd/

Budowa podjazdu – podsumowanie

Budowa podjazdu nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem, jednak warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach i wystrzegać się wyżej opisanych błędów, które podczas budowy podjazdu pojawiają się najczęściej.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 12 =