Czy polska kuchnia jest już przeżytkiem?

Niektórzy kucharze i szefowie kuchni uważają, że kuchnia polska w tradycyjnym wydaniu należy już do przeszłości i powinno się pod niej powoli odchodzić. Na szczęście tacy pseudo szefowie należą do mniejszości, która powoli jest zwalczana i dominowana poprzez zwolenników najwspanialszej na świecie kuchni polskiej.

Taką też filozofię wyznają kucharze w Restauracji pod Baranem w Krakowie, gdzie kuchnia polska od lat pozostaje w centrum zainteresowania. Naturalne jest bowiem, że powinniśmy korzystać z dobrodziejstw kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego, a przecież sztuka kulinarna jest jego nieodłączną częścią. Tradycyjna kuchnia polska ma wiele do zaoferowania, nie tylko nam Polakom, ale również ludziom na całym świecie. Wystarczy wspomnieć o pierwszej gwiazdce Michellin, którą otrzymał w Polsce niedawno kucharz hołdujący właśnie twórczemu ujęciu tradycyjnej kuchni polskiej.

Miasto kultury

W Krakowie, mieście kojarzonym z tradycją i kulturą, nie może naturalnie zabraknąć tych iście polskich akcentów kulinarnych. Restauracja pod Baranem jest doskonałym przykładem miejsca, gdzie tradycyjna polska kuchnia w połączeniu z talentem kulinarnym szefa kuchni oraz nowoczesnymi technikami gotowania przynoszą doskonałe efekty. Serwowane w lokalu potrawy posiadają niewątpliwie staropolski, tradycyjny rodowód, ale przygotowywane są wedle nowoczesnych metod i wymogów kulinarnych.

Lekka kuchnia polska

To sprawia, że kuchnia polska nabiera lekkości, staje się zdrowsza, mniej ciężkostrawna, a jednocześnie pozostaje pyszna i dobrze nam znana. Wszystko polega na lekkiej modyfikacji tradycyjnych przepisów, które w nowym ujęciu stają się bardziej przystępne dla współczesnych podniebień. W restauracji Pod Baranem taka filozofia odnosi ogromny sukces, czego potwierdzeniem może być ogromne grono stałych, oddanych klientów, którzy chętnie wracają do lokalu by skosztować swych ulubionych potraw. Kuchnia polska jest bowiem naszym skarbem narodowym, który musimy pielęgnować i szanować. Miejmy nadzieję, że to nigdy nie ulegnie zmianie.

Zapraszam na stronę restauracji Pod Baranem dostępną pod adresem: Podbaranem.com