Jakie usługi oferuje optyk?

Salon optyczny to już nie tylko dobór i możliwość zakupu odpowiednich szkieł oraz oprawek, ale również szereg innych usług. Co jeszcze może zaproponować nam optyk? Zapoznaj się z szeroką ofertą!

Usługi okulistyczne dla dorosłych i dzieci

To przede wszystkim podstawowa konsultacja okulistyczna przeprowadzana przez lekarza specjalistę, która ma na celu okresową kontrolę oczu, dobór właściwych okularów lub zdiagnozowanie pojawiającej się dolegliwości wzroku zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

W salonie optycznym dokonywany jest także pomiar ciśnienia z pachymetrią oraz badania, które mają na celu zobrazowanie chorób siatkówki, także dystrofii, na różnych jej poziomach. Jest to metoda OCT i Angio-OCT.

Mikroskopia konfokalna rogówki to badanie, która umożliwia natychmiastową diagnostykę zmian zapalnych i owrzodzeń rogówki, które mogą wywoływać pierwotniaki i grzyby. Jest ona również pomocna w ocenie dystrofii i owrzodzeń rogówki, a także jej śródbłonka. To badanie dostępne jest również w salonie optycznym.

Dobór korekcji okularowej

Usługi okulistyczne i optyczne w salonie obejmują również profesjonalny dobór okularów, które są adekwatne do posiadanych wad i zaburzeń wzroku. W tym celu wykonuje się zawsze kompleksowe badanie, które zapewnia precyzyjne dopasowanie szkieł.

Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu

Salon optyczny to także możliwość wykonania określonych zabiegów. Jest to między innymi:

  • kapsulotomia i iridotomia – zabiegi te wykonywane są z pomocą innowacyjnego lasera YAG i najczęściej stosuje się je po operacji zaćmy lub u pacjentów z jaskrą,
  • iniekcje doszklistkowe – zabiegi wykonuje się z zastosowaniem preparatów Eylea i Lucentis i skutecznie radzą sobie z różnego rodzaju schorzeniami,
  • plastyka powiek – jest to zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu nadmiaru skóry z powiek górnych lub dolnych. Ma on istotne znaczenie nie tylko estetyczne, ale również sprawdza się w przypadku takich schorzeń jak opadająca powieka lub przepuklina tłuszczowa wokół oczu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jeden =