Kim jest trzeźwy alkoholik?

Zgłębiając informacje na temat choroby alkoholowej, bez trudu da się natrafić na określenie trzeźwy alkoholik. Dla wielu osób może być ono sporym zaskoczeniem, a często może być uznawane nawet za błąd czy też swego rodzaju literówkę. Jak się jednak okazuje, to paradoksalne określenie jest jak najbardziej prawdziwe. Kogo zatem można określić tym mianem i czym się taka osoba charakteryzuje?

Kim jest trzeźwy alkoholik?

Z jaką osobą kojarzy się nam z reguły alkoholik? Jest to oczywiście ktoś, kto jest pijany, najczęściej jest również zaniedbany, a także zupełnie niekontrolujący swojego życia. Co więcej, osoba ta często reaguje złością i frustracją, gdy najbliżsi starają się jej pomóc. Alkoholik twierdzi, że nie ma problemu z alkoholem i w każdej chwili może przestać go pić.

Kim zatem jest trzeźwy alkoholik? Jest to osoba, która jest w pełni świadoma swojej choroby, a dzięki temu jest w stanie poczynić kroki w celu poprawienia swojego życia. Jest to ogromna różnica pomiędzy tymi dwoma osobami, ponieważ gdy alkoholik całkowicie utraci władzę nad swoim życiem, trzeźwy alkoholik zaczyna stopniowo ją odzyskiwać, aż do sytuacji, gdy ponownie może wrócić do społeczeństwa i starać się normalnie żyć.

Czym się charakteryzuje trzeźwy alkoholik?

Przede wszystkim w tym wypadku wspomnieć trzeba o tym, że trzeźwy alkoholik jest całkowicie świadomy swojej choroby, a także tego, że jest to choroba nieuleczalna. Oznacza to, że jego leczenie trwa cały czas i ani na chwilę nie może się zatrzymać. Wymaga to od takiej osoby naprawdę ogromnego zdeterminowania, chęci poprawienia swojego życia, a także często nadania mu sensu.

Kim jeszcze jest taka osoba? Jest to człowiek odpowiedzialny za siebie i swoje czyny, charakteryzujący się wewnętrzną uczciwością, a także zdrowym rozsądkiem. Trzeźwy alkoholik charakteryzuje się również dojrzałością emocjonalną, a także chęcią swojego rozwoju duchowego. Jak więc widać, jest to osoba, która w odróżnieniu od alkoholika może stopniowo budować swoją przyszłość, stając się lepszym człowiekiem.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 16 =