Skuteczne usunięcie niechcianego tatuażu

Powodów wykonania tatuażu jest wiele. Niektóre powstają pod wpływem chwili, inne z miłości, część na pamiątkę, a jeszcze inne po jakimś czasie po prostu przestają się właścicielowi podobać. Na szczęście obecnie istnieją metody pozwalające na usunięcie niechcianego tatuażu.

Metody domowe kontra specjalistyczne

W internecie znaleźć można wiele informacji o rzekomo skutecznych metodach usuwania tatuażu domowymi sposobami. Proponowane są peelingi kawowe oraz z sody oczyszczonej lub stosowanie kremu wybielającego. Warto jednak pamiętać, że te sposoby mogą jedynie pomóc w delikatny sposób rozjaśnić tatuaż, ale nie spowodują jego trwałego usunięcia.

Usuwanie tatuażu jest procesem, który zależy od wielu czynników i nie zawsze kończy się stuprocentowym sukcesem. Jednak największe szanse powodzenia oferuje laserowe usuwanie tatuażu. Metoda ta pozwala na pozbycie się zarówno tatuaży czarnych, jak i kolorowych, choć i w tym przypadku usuwanie czerni jest prostsze i daje lepsze efekty.

Ostatecznością jest chirurgiczne usuwanie tatuażu. Metodę tę zastosować można, gdy inne próby zakończą się niepowodzeniem. Polega ona na wycięciu części naskórka i zszyciu skóry. Po zabiegu pozostaje blizna, dlatego stosuje się go najczęściej w przypadku małych wzorów.

Laserowe usuwanie tatuażu

Laseroterapię oferuje coraz więcej salonów kosmetycznych, gabinetów medycyny estetycznej, ale również zakłady tatuażu. Zabieg polega na naświetlaniu wzoru laserem i absorbowaniu światła przez pigment. Tym sposobem komórki zawierające barwnik ulegają zniszczeniu. Zabieg jest stosunkowo mało bolesny. Ilość koniecznych zabiegów ustalana jest indywidualnie w oparciu o wielkość tatuażu i jego kolorystykę, a także umiejscowienie. Niekiedy do pełnego usunięcia niechcianego wzoru potrzeba nawet 6-8 sesji, które odbywają się w odstępach kilkutygodniowych.

Nie każdy może usunąć tatuaż

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na skorzystanie z możliwości laseroterapii. Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie trzeba zapoznać się przeciwwskazaniami. Należą do nich m.in. ciąża, cukrzyca, problemy z sercem, intensywna opalenizna, skłonności do przebarwień i zmian skórnych, uczulenie na promieniowanie, obniżona odporność i przeziębienie. W przypadku wystąpienia takich problemów, można przemyśleć inne sposoby pozbycia się niechcianego wzoru – chirurgiczne wycięcie lub pokrycie go innym, bardziej odpowiadającym nam tatuażem.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziewięć =