Tajski masaż całego ciała z olejkami aromatycznymi idealny sposób na relaks

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z dolegliwościami bólowymi, czy chcesz rozładować stres kumulujący się w ciele albo po prostu chcesz się poczuć lepiej, dobrym wyborem może okazać się masaż tajski. Do niedawna niewiele osób o nim słyszało, gdyż był dostępny wyłącznie dla członków tajskiej rodziny królewskiej, jednak w ostatnich latach to się na szczęście zmieniło. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Masaż tajski – na czym polega

W skrócie polega on na rytmicznym uciskaniu określonych punktów w naszym ciele. Przyjmuje się przy tym różne pozycje, a wiele z nich przypomina te znane z jogi. Zazwyczaj taki masaż wykonuje jedna lub dwie osoby, które intensywnie naciskają masowanego, do czego wykorzystywane jest ciało masującego (łokcie, nadgarstki, stopy, dłonie czy kciuki). Dla łatwiejszej i głębszej relaksacji wykorzystuje się również olejki aromatyczne, znane również z przeciwbólowego i przeciwzapalnego działania.

Dla kogo polecany

Masaż tajski tak naprawdę może przynieść wiele korzyści każdemu, kto się na niego zdecyduje — zapewnia relaks, uwolnienie od stresu i dobre samopoczucie od razu. Szczególnie jednak docenią go osoby pozbawione energii i narzekające na zmęczenie. Poza tym zapewnia odprężenie osobom pracującym w wymuszonej pozycji ciała (np. za biurkiem).

Jaki efekt możemy uzyskać

Oprócz opisanego wcześniej odprężenia ten rodzaj masażu zapewnia działanie przeciwbólowe, skutecznie redukując napięcia mięśniowe, wpływa także korzystnie na tempo przemiany materii. Ponadto pomaga wzmocnić się organizmowi, poprawia działanie układu odpornościowego i nerwowego i pomaga w radzeniu sobie z nadmiarem wody, skutecznie stymulując otwieranie się kanałów potnych.

Czy warto?

Zdecydowanie tak. Każdy z nas od czasu do czasu miewa gorsze dni — czuje się źle, mięśnie są spięte, a samopoczucie nie najlepsze. Albo czasami doskwierają nam tzw. dołki energetyczne, kiedy nic nam się nie chce i najchętniej przez cały dzień nie wychodzilibyśmy z domu. Zamiast wlewać w siebie hektolitry kawy z miernym skutkiem, lepiej skorzystać z naturalnego zastrzyku witalności, jaki daje tajski masaż z olejkami aromatycznymi.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =