Zimowe szaleństwo

Zima nieodłącznie kojarzy się ze śniegiem i szusowaniem na stokach. Ledwo zaczynają się letnie upały, a już tęsknimy za zimowym szaleństwem. Zwłaszcza ci, którzy zagustowali w sportach związanych z nartami, każdego roku wyczekują na moment ferii i wyjazdu w góry. Wybór miejsc do uprawiania sportów zimowych w Polsce jest całkiem spory.

Gdzie się udać?

Białka Tatrzańska jest jednym z obleganych zimą miejsc. Ta podhalańska wieś jest jedną z najbardziej atrakcyjnych zimowych miejscowości właśnie ze względu na bliską dostępność kilku ośrodków narciarskich. Wspólny system karnetów na wyciągi narciarskie, tak zwany „Tatra Ski” dodatkowo podnosi atrakcyjność oferty. Bywa, że liczebność turystów wielokrotnie przekracza liczbę mieszkańców Białki. Wszyscy jednak mieszczą się i na stokach i w okolicznych hotelach oraz pensjonatach.

Wypożyczalnie nart

Niezależnie czy zapragniemy szusować na stoku, czy planujemy inne atrakcje, obowiązkowym miejscem do odwiedzenia zaraz po przyjeździe musi być wypożyczalnia nart w Białce. Nie wszyscy turyści są zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt, a tani on nie jest. Skirent jest jedną z licznych wypożyczalni nart, w której znajdziemy potrzebny sprzęt. Możemy oczywiście zarezerwować sobie wyposażenie do jazdy na nartach online, a na miejscu jedynie dopełnić formalności. Skirent oferuje taką możliwość. Potem pozostaje już tylko udać się na stok i oddać zimowym przyjemnościom.

Regeneracja sił

Po całym dniu spędzonym na aktywności fizycznej, z pewnością każdy turysta z chęcią odpocznie w Termach Bania. Znajdzie się tam miejsce dla każdego, włącznie z najmniejszymi pociechami. Z pewnością warto zregenerować siły na kolejny dzień na stoku. Dotyczy to zwłaszcza nowicjuszy, którzy zapewne mają liczne siniaki od owocnej nauki jazdy na nartach.

Każdy, kto załapie bakcyla narciarskiego szaleństwa, na pewno będzie wracał do tego co rok, a przynajmniej tak często, jak to tylko będzie możliwe. Z czasem może wypożyczalnia nart okaże się zbędna, jeżeli zainwestuje się w porządny, własny sprzęt do uprawiania zimowych sportów.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =