Restauracje w Krakowie – w poszukiwaniu tradycyjnej kuchni

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast nie tylko w kraju, ale i w Europie. To posiadające niesamowity nastrój miasto liczy już ponad tysiąc lat. Dawna stolica Polski przyciąga swoimi zabytkami co roku miliony turystów z kraju i zagranicy. Kiedy wędrujemy wspaniałymi, pełnymi piękna uliczkami Krakowa, na każdym kroku stykamy się z wielowiekową historią tego miasta.

Gród Kraka od wielu lat wygrywa wszystkie rankingi na najbardziej odwiedzane miasto w Polsce i to nie tylko ze względu na możliwość zwiedzania jego zabytków. Kraków to nie tylko Wawel czy Rynek Główny i Kościół Mariacki, to także restauracje w Krakowie, gdzie zetniemy się ze znakomitą tradycyjną kuchnią i smakowitymi lokalnymi daniami.

Poszukując tradycyjnej kuchni małopolskiej, należy odwiedzić przede wszystkim te polecane restauracje w Krakowie, które potrafią przyciągnąć klientów nie tylko smakiem znakomitych potraw, ale również ciekawym wystrojem.

Na pewno warto odwiedzić restaurację Hawełka na Rynku Głównym, która zachwyca tradycyjną kuchnią polską oraz przepięknym zabytkowym wnętrzem. Z kolei w sercu krakowskiego Kazimierza znajduje się znakomita restauracja Plac Nowy 1, która słynie z bardzo oryginalnego wystroju oraz pysznej tradycyjnej polskiej kuchni.

Jednak najlepszym wyborem dla najbardziej wymagającego turysty odwiedzającego Gród Kraka będzie restauracja Pod Baranem znajdująca się przy ulicy Świętej Gertrudy.

Powstała ona w roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym siódmym o od tego czasu zapracowała sobie na naprawdę znakomitą renomę wśród klientów. Restauracja posiada unikalny, mieszczański klimat, bardzo przytulny wystrój, na który wpływają zgromadzone tutaj dzieła sztuki oraz antyczne meble. Znajdziemy tutaj pięć w pełni klimatyzowanych sal na ponad sto dwadzieścia osób w tym jedną salę dla palących. Specjalnością restauracji jest kuchnia polska z akcentami kuchni europejskiej. Klienci zachwalają własnej produkcji pasztet oraz wspaniały kilkudniowy bigos. Restauracja jest jedna z pierwszych w Krakowie, która posiada bogatą kartę dań bezglutenowych. Restauracja została nagrodzona przez opiniotwórczy dla gastronomii Przewodnik Michelin.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =