Wycieczka szkolna w 5 krokach

Pomimo, że za oknem wciąż zima i dla niektórych szkół drugi semestr dopiero się rozpoczyna, koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie. Wraz z nim nadchodzą szkole wycieczki. Jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów wydarzeń, natomiast na nauczycielach i organizatorach wyjazdu ciąży nie lada odpowiedzialność. Jak zorganizować wycieczkę? O co należy zadbać, by była ona bezpieczna i komfortowa?

1. Poznaj procedury

Pierwsze zadanie, które staje przed organizatorem to zaznajomienie się ze wszelkimi wymogami oraz procedurami dotyczącymi wycieczek szkolnych. Jest to podstawa, która będzie fundamentem do tworzenia wszelkich dalszych planów.

2. Harmonogram wstępny

Kolejne zadanie jest zdecydowanie najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne, ale również twórcze i satysfakcjonujące. Jest to, oczywiście sporządzenie harmonogramu wyjazdu. W tym momencie określić należy najważniejsze elementy wycieczki, do których należą data, godzina i miejsce wyjazdu oraz powrotu, destynacje, które zostaną odwiedzone podczas wycieczki.

3. Program

Program wymaga od organizatora konkretnych informacji dotyczących transportu, wyżywienia oraz adresów miejsc noclegowych.

Transport jest jednym z najbardziej istotnych kwestii, dlatego należy poświęcić mu wiele uwagi. Przewóz osób w wieku szkolnym, za które w pełni odpowiada organizator wycieczki to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego wynajęcie busa musi być przemyślane. Warto wybrać renomowaną firmę, którą będziemy mogli obdarzyć zaufaniem. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Wybierając przewoźnika warto zwrócić również uwagę, czy posiada ona busy ComfortClass. Podczas wycieczek szkolnych bardzo wiele czasu spędza się w autokarze, dlatego warto zadbać o komfort i wygodę uczniów oraz opiekunów i skorzystać z oferty gwarantującej luksusowe warunki jazdy i wiele udogodnień.

4. Karta wycieczki

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu organizator powinien zawrzeć w Karcie wycieczki, którą następnie przedstawia dyrektorowi szkoły.

5. Zapoznanie uczestników z regulaminem

Na sam koniec pozostaje zapoznanie uczestników wycieczki z regulaminem i rozdzielenie zadań między pozostałych opiekunów.

No Comments

Leave a Comment

19 − one =