Wycieczka do Wiednia. Co warto zwiedzić?

Wiedeń to położona nad Dunajem stolica Austrii, która słynie z niezwykle urokliwych miejsc. Które z nich warto zwiedzić, będąc na miejscu?

Pałac Schönbrunn – wizytówka Wiednia

Zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku Pałac Schönbrunn to prawdziwa wizytówka Wiednia. Ta letnia, cesarska rezydencja nazywana jest „wiedeńskim Wersalem”. Ten barokowy pałac zachwyca wszystkich gości rozmachem wykonania. Posiada on a 1441 komnat, a 45 z nich jest udostępnionych zwiedzającym. Otacza go efektowny ogród w stylu francuskim.

Pałac Belweder

Barokowy pałac Belweder to niezwykły obiekt, który składa się z dwóch budynków przedzielonych ogrodem francuskim z niezwykłymi posągami sfinksów. Znajdują się w nim muzea z ponad 420 dziełami. Zlokalizowane są one w siedmiu pomieszczeniach tematycznych, na trzech piętrach pałacu.

Park miejski Stadtpark

Ten podzielony na dwie części przez rzekę Wiedeń, ogromny park miejski (o powierzchni 65.000 metrów kwadratowych) słynie nie tylko z urokliwej roślinności, ale również z porozrzucanych w jego różnych miejscach posągów znanych artystów pochodzących z Wiednia. Wsród nich znajdują się posągi Hansa Canona, Emila Jakoba Schindlera, Johanna Straussa II, czy też Franza Schuberta.

Opera wiedeńska

Ten neorenesansowa opera znajduje się w samym centrum Wiednia. Zachwyca marmurową klatką schodową, foyer Schwinda ozdobionym scenami pochodzącymi z różnych utworów operowych oraz Salą Herbacianą wybudowaną na cześć cesarza Austrii – Franciska Józefa I. W Operze Wiedeńskiej odbywają się najważniejsze koncerty muzyki klasycznej

Do Wiednia warto wybrać się choć na chwilę. Już wycieczka jednodniowa do Wiednia zupełnie wystarczy do tego, by zwiedzić najważniejsze miejsca.

Zaplanuj idealną wycieczkę do Wiednia z Dar-Tour

Planując wycieczki jednodniowe nie trzeba działać na własną rękę. Warto skorzystać z oferty biura podróży. W ofercie biura znajdziemy doskonale zorganizowane wycieczki jednodniowe, w atrakcyjnej cenie, dzięki którym zwiedzimy ciekawe miejscowości w Polsce i za granicą.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + czternaście =